11 listopada w Kętrzynie

Święty Marcin, 660-lecie miasta, Dzień Niepodległości – atrakcji nie zabraknie

10 i 11 listopada w tym roku będzie wyjątkowy. Szykuje się mnóstwo wydarzeń związanych z kolejną rocznicą odzyskania niepodległości, uzyskania praw miejskich przez Kętrzyn, a także podsumowania obchodów jubileuszu miasta. Będzie to również czas na celebrę nowego patrona miasta św. Marcina, którego święto przypada właśnie 11 listopada.

 

10 listopada

Od godziny 12. w sali rycerskiej kętrzyńskiego zamku konferencja naukowa poświęcona historii miasta.

.

 

 

O godz. 19. uczta muzyczna. Z recitalem chopinowskim wystąpi Łukasz Krupiński. Koncert będzie zwieńczeniem odbywającej się tego dnia w kętrzyńskim zamku konferencji naukowej dotyczącej zakończenia obchodów 660-lecia Miasta Kętrzyna. Wykonawca koncertu chopinowskiego Łukasz Krupiński jest zwycięzcą 7. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino oraz zdobywcą wszystkich nagród specjalnych: Nagroda Publiczności, Nagroda Krytyków Muzycznych i Nagroda za najlepsze wykonanie koncertu z Orkiestrą (wrzesień 2016).

.

 

 

11 listopada 

O godz. 10 w bazylice św. Jerzego msza w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Później uroczystości przeniosą się pod pomnik przy placu Armii Krajowej.

 

 

Od 11.30 piknik z Motomasurią.

 

 

 

Od 14. w hali MOSiR tradycyjne Morcinki. W tym roku szczególne, bo patronem miasta jest już oficjalnie św. Marcin. Będzie pieczona gęś świętomarcińska, będzie wróżenie z jej kości, degustacja mazurskich potraw i występy zespołów folklorystycznych.

.

 

 

O 17. w galerii KCK wręczenie nagród w jednym najbardziej prestiżowych kętrzyńskich konkursów fotograficznych „Pejzaż Polski”, a także otwarcie wystawy pokonkursowej.

 

 

Od 18. kolejne uroczystości. Najpierw msza św. w intencji przyjęcia św. Marcina z Tours za patrona miasta, a później Orszak św. Marcina, który zakończy się w amfiteatrze.

 

 

Po zakończeniu orszaku, ok. godz. 19.30 pokaz sztucznych ogni nad jeziorkiem.

jz