Z Sopotu MKS MOSiR wywiózł cztery punkty

Po krótkiej przerwie przyszedł czas, aby znowu spotkać się przy bilardowych stołach i walczyć o awans do I Polskiej Ligi Bilarowej. Do rozgrywek II ligi 2013 zgłosiły się 42 zespoły, z czego tylko dwie drużyny są z województwa warmińsko-mazurskiego. Nasze miasto reprezentuje MKS MOSiR Kętrzyn.

Kętrzynianie znaleźli się w bardzo silnej, dziesięciozespołowej grupie. Trudność polega na tym, że niektóre zespoły i wielu zawodników z tej grupy, to zaplecze I ligi.
Do turnieju finałowego bezpośrednio awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Klika zespołów poważnie się wzmocniło, wykazując tym samym aspiracje do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Bilardziści z Kętrzyna są już po pierwszych rozgrywkach, które odbyły się w Sopocie. Drużyna zmierzyła się tam z Fundacją Trefl. Gospodarze to bardzo doświadczony zespół, który ma na swoim koncie pierwszoligowe występy. Średnia wieku naszych zawodników to 17-18 lat, ale do meczu przystąpili bez jakichkolwiek kompleksów.
– Przebieg meczu, to jedna wielka dramaturgia. Spotkania rozgrywane są do dziesięciu partii wygranych, a na trzech stołach widnieje wynik 9:9. Zabrakło troszeczkę szczęścia i pierwszy mecz kończy się remisem – relacjonuje Mirosław Kopeć, trener MKS MOSiR Kętrzyn.
W rewanżowym spotkaniu młodość wzięła górę i MKS MOSiR Kętrzyn pokonuje Fundację Trefl Sopot 3:1. Zespół z Kętrzyna wywozi z Sopotu cenne cztery punkty. Nie zawiedli zawodnicy, ale również nie zawodzą dwaj główni sponsorzy: Urząd Miasta Kętrzyn i menedżer drużyny, Mistrz Polski Biznesu 2012, Władysław Kwaśniewski – WEDA.
– Na uwagę zasługuje fakt, że jesteśmy jedynym zespołem w Polsce, który nie ma zaplecza do rozgrywania meczów ligowych, a tym samym do treningów na określonych regulaminem przez Polski Związek Bilardowy stołach 9-cio stopowych. Dzięki Dyrektorowi Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie, Jerzemu Pruszyńskiemu, możemy sukcesywnie szkolić kadrę oraz juniorów. Niestety stoły znajdujące się w Uczniowskim Klubie Sportowym nie spełniają w/w norm. – opowiada trener bilardzistów.

Ligowcy z Kętrzyna:
Dymitr Łyczko (Drużynowy Vice Mistrz Polski UKS), Kamil Suszczyński (Indywidualny Vice Mistrz Polski UKS) i Dawid Tonojan (Mistrz Polski Juniorów i Vice Mistrz Polski UKS) z Uczniowskiego Klubu Sportowego.
Lasota Krzysztof (Drużynowy Mistrz Polski UKS), Lasota Grzegorz (Drużynowy Mistrz Polski UKS), Dorian Czubaszek, Dariusz Sznurkowski, Dawid Popławski oraz Radosław Szagun (wszyscy uczestnicy Mistrzostw Polski) z Baszta Kętrzyn.

Najważniejsze osiągnięcia kętrzyńskich bilardzistów na szczeblu ogólnopolskim:
2004 – Skaryszew, Marzenia Bilard Sport (debiut w turnieju): złoto Piotr Kuśmierczyk, srebro Piotr Możdżonek i brąz Dymitr Łyczko wszyscy UKS Delta.
2005 – Kętrzyn, Indywidualne Mistrzostwa Polski UKS – Maciej Młynarczyk Vice Mistrz Polski, Krystian Kosik brązowy medal.
2006 – Szubin, Drużynowe Mistrzostwa Polski UKS – „DELTA” Kętrzyn – Vice Mistrzem Polski, w składzie: Dymitr Łyczko, Kamil Trykacz i Piotr Dowhań.
2007 – Kielce, Drużynowe Mistrzostwa Polski UKS – „BASZTA” Kętrzyn – Mistrzem Polski (debiut na mistrzostwach), w składzie: Krzysztof Lasota, Grzegorz Lasota i Adam Bartosiak.
2007 – Tczew, Grzegorz Lasota V miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski UKS.
2008 – Dębica, Drużynowe Mistrzostwa Polski UKS „DELTA” Kętrzyn – III miejsce i brązowym medalistą, w składzie: Mariusz Ciunowicz, Mateusz Batorski i Patryk Krajewski.
2009 – Rękoraj, Drużynowe Mistrzostwa Polski UKS „BASZTA” Kętrzyn – III miejsce i brązowym medalistą, w składzie: Grzegorz Lasota, Dariusz Sznurkowski i Mateusz Radziszewski.
2009 – Dębica, Grzegorz Lasota V miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski UKS.
2009 – Kielce, Mistrzostwa Polski Juniorów Daniel Klisko – III miejsce i brązowy medal w odmianę 14/1.
2010 – Kętrzyn, Indywidualne Mistrzostwa Polski UKS – Kamil Suszczyński Vice Mistrz Polski.
2011 – Włocławek, Ogólnopolski Turniej Bilardowy MK BOWLING ET-BILRAD CUP Grzegorz Lasota złoty medal.
2012 – Kielce, Indywidualne Mistrzostwa Polski UKS – Dawid Tonojan Mistrzem Polski w 9-bil.
2012 – Kielce, Mistrzostwa Polski Juniorów – Dawid Tonojan Vice Mistrzem Polski Juniorów w 9-bil.