Drugoligowcy rozegrali drugą i trzecią kolejkę spotkań w bilard. Zawodnicy z MKS MOSiR najpierw wygrali z klubem z Gdańska, potem pokonali sąsiadów z Mrągowa. Te sukcesy zapewniły im pierwsze miejsce w tabeli.

Zawodnicy z MKS MOSiR udali się więc do Gdańska, aby tam skrzyżować kije ze spadkowiczem z I ligi bilardowej Green Clubem. Jednak doświadczony zespół z północy nie okazał się „strasznym” i wymagającym przeciwnikiem. Młodzi bilardziści z naszego miasta pewnie wygrali dwumecz (1:3 i 0:4), wywożąc tym samym z Gdańska sześć punktów.
6 kwietnia, w poszukiwaniu wiosny, bilardziści spotykają się przy zielonych suknach stołów bilardowych. Trzecia kolejka, to rywalizacja z sąsiednim klubem, SKB Mrągowo. MKS MOSiR nie zwalnia tempa i podobnie jak w Gdańsku pokonuje team z Mrągowa 4:0 i 3:1. Wykorzystując słabszą formę mrągowian w tym sezonie, trener zawodników z Kętrzyna daje szansę rozegrania swojego pierwszego meczu ligowego Dorianowi Czubaszkowi. Ryzykowne posunięcie okazało się słuszne, a debiut udany. Młody bilardzista z Kętrzyna wygrywa mecz, natomiast MKS MOSiR znowu kasuje komplet punktów. Po trzech kolejkach bilardziści z Kętrzyna zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie 18 maja w Tczewie.

Mirosław Kopeć