OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O ulicy Leśniej swego czasu było bardzo głośno, szczególnie przy okazji ulewnych deszczów. Ulicą Jeziorną, bo taką nazwę można było jej wtedy nadać, jej mieszkańcy musieli płynąć do pracy. To na szczęście jest już odległa przeszłość.


Ulica Leśna leży na rubieżach miasta, tuż przy Stadionie Miejskim. Mieszkańcy tej małej i właściwie mało znaczącej uliczki kilka lat temu borykali się z dużym problemem.
– Można powiedzieć, że modliliśmy się, aby nie było deszczu, bo to oznaczało dla nas potop – wspomina Agnieszka Wojciechowska, mieszkająca na ulicy Leśnej.
Okazuje się, że niesprawna, stara deszczówka była przyczyną tego, że byle opady czyniły z ulicy Leśnej, ulicę Jeziorną.
– Ciągle nas zalewało. Nie mogłam wyjść z domu, bo na mojej posesji stała wielka plama wody – opowiada pani Agnieszka.
Mieszkańcy podjęli walkę o poprawę stanu swojej ulicy i własnego komfortu życia. Petycje, prośby, udział w sesjach rady miasta, apele do burmistrza dały oczekiwane rezultaty. W roku 2011 Gmina Miejska Kętrzyn na ulicy Leśnej wykonała inwestycję polegającą na przebudowie kanalizacji deszczowej.
– Nie ukrywam, że w naszą sprawę zaangażował się osobiście pan Degórski i znaczna część radnych. Dzięki ich przychylności nasz koszmar się skończył i jesteśmy bardzo zadowoleni – informuje pani Agnieszka.
Mieszkańcy ulicy Leśnej mogą czuć podwójną radość, ponieważ ich ulica zyska także nową nawierzchnię.
– Nie chcę wracać do historii tej ulicy, bo nie ma nic gorszego, niż woda zalewająca dom. Wykonaliśmy tam nową koncepcję deszczówki i gdy ten temat został zakończony mogliśmy przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest remont nawierzchni Leśnej. Naszym celem jest sukcesywne porządkowanie tego kwartału miasta – podkreśla Andrzej Degórski, zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn.
W tej chwili w ramach robót publicznych na ulicy Leśnej trwają intensywne prace remontowe. Stara nawierzchnia asfaltowa zostanie wymieniona na nawierzchnię z kostki betonowej, natomiast nawierzchnia chodników z płytek chodnikowych na kostkę betonową. Łącznie prace obejmą 2 tysiące m. kw. powierzchni.

Ewa Brzostek