O boksie w naszym województwie oraz o kętrzyńskim klubie „Niedźwiedź” rozmawiamy z Krzysztofem Stemplewskim, Prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Bokserskiego – Boksu Amatorskiego.


Jak pan ocenia boks młodzieżowy na Warmii i Mazurach?

Młodzieżowy boks na Warmii i Mazurach rozwija się w dość szybkim i intensywnym tempie. Przybywają nam co roku nowe kluby. Zaczynając 10 lat temu zajmowaliśmy ostatnią 15 pozycję w klasyfikacji, ponieważ nie ma 16 związku w Opolu. Na dzień dzisiejszy jesteśmy klasyfikowani na siódmej, ósmej pozycji.
Taka sama sytuacja dotyczy trenerów, którzy zdobywają coraz większe doświadczenie. Wśród nich, dominującym jest Emin Huseynov, były trener kadry narodowej w trakcie ubiegłej kadencji Zarządu, który uczestniczył z kadrą w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Dzięki takim trenerom możemy być dumni z wyników, które osiągają nasi zawodnicy.

Proszę wskazać czołówkę boksu amatorskiego na Warmii i Mazurach.

Na dzień dzisiejszy najlepszym klubem na Warmii i Mazurach jest „Kontra Elbląg”, której jestem prezesem. W ubiegłym roku zdobyliśmy 12 medali. W naszym klubie trenuje wicemistrzyni świata. Drugim klubem wiodącym jest „Tygrys Elbląg”, no i trzecim bez wątpienia jest „Niedźwiedź Kętrzyn”.

Co Pan sądzi na temat „Niedźwiedzia Kętrzyn”?

„Niedźwiedź Kętrzyn” rozwija się w dość dynamiczny sposób, choć od niedawna jest w szeregach naszego okręgu, ponieważ wcześniej był w okręgu mazowieckim. Tu należy docenić pracę Emina Huseynova, który jest trenerem drugiej klasy jako jeden z nielicznych w naszym województwie. W kadrze „Niedźwiedzia” jest utalentowana zawodniczka, mistrzyni Polski, która reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy.

Paweł Owad