DSC_6180Sportowa rywalizacja ma to do siebie, że koniec udanego jednego sezonu rozbudza nadzieje i wyzwala energię do sukcesów w nowym sezonie. Nie inaczej jest z zawodnikami kętrzyńskiej drużyny BlueBear z UKS Olimp Kętrzyn, którzy upodobali sobie freestyle slalom na rolkach.

Jerzy Pruszyński

Liderzy Niebieskich Niedźwiedzi rozpoczęli 2013 rok z licznymi sukcesami. Michał „Misha” Sulinowski jest aktualnie sklasyfikowany na drugim miejscu na świecie. Posiada tytuł najbardziej kreatywnego zawodnika na świecie w 2012 roku oraz tytuł Wicemistrza Europy w konkurencji classic. Zdobył także certyfikat sędziego międzynarodowego i tytuł Mistrza Polski w battle slalom. Zwieńczeniem sukcesów Michała było przyjęcie go do grona SEBA TEAM INTERNATIONAL prestiżowej grupy najlepszych zawodników freestyle slalomu. Kolega Miszy z BlueBear Team Dawid „Jawor” Jaworski po sukcesach i udanych występach w zawodach głównie ogólnopolskich, ale i międzynarodowych został przyjęty do SEBA TEAM POLAND. Zdobył tytuł Mistrza Polski w speed slalomie i wicemistrza w battle slalomie.

Na rolkach w Hannoverze

Pierwszy występ kętrzyńskich rolkarzy to udział w wysoko punktowanych zawodach w Hannoverze Inline Games 2013 podczas wielkich targów rozrywki i wypoczynku, gdzie prezentacje 900 wystawców oglądało 132 500 odwiedzających. Dziesiątki tysięcy widzów oglądających popisy najlepszych pasjonatów artystycznej jazdy na rolkach z Europy, a nawet z USA i Kanady. Z Kętrzyna przyjechali Michał, Dawid i ich młodsi koledzy Krzysztof Zyborowicz i Michał Piątkowski, debiutujący na tak dużych zawodach. Konkurencja bardzo duża nie deprymuje naszych liderów freestyle’a. Michał wygrywa konkurencję classic, a Dawid zajął 5 miejsce. W konkurencji battle obaj stanęli na podium, Michał zajął trzecie miejsce, a Dawid był czwarty. Nic tak nie nakręca do działania i rozwoju, jak udział w sportowej rywalizacji. Dotyczy to wszystkich, ale w szczególności młodych zawodników. Patrzą na sukcesy kolegów, podziwiają, trochę zazdroszczą, obawiają się czy sobie poradzą. Przychodzą pierwsze zawody, atmosfera przyjaźni, setki kibiców obserwujących popisy i miękkie nogi, które robią się ciężkie im bliżej do występu. Przejazd i myśli – „udało się”, „jest dobrze”, „kiedy następne zawody”, „muszę więcej potrenować”, „mam pomysł na następne pokazy”. Takie emocje są udziałem kilku zawodników. Michał Piątkowski, Sebastian Giedziun, Bartek Pryszczepko, Martyna Maksim, Paulina Giruć to zarażeni freestyle slalomem rolkarze, którzy reprezentowali Kętrzyn na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywają punkty w ogólnoświatowej klasyfikacji WSSA.

Nie zwalniamy tempa

Rok 2013 to dobra współpraca z ekipą Waldka i Ewy z Rolkomanii. Wspólne warsztaty i pokazy w Atlas Arenie i w Manufakturze w Łodzi. Bardzo udany wyjazd na zawody do czeskiego Prerov, gdzie Krzysiek Zyborowicz wygrał konkurencję bat tle, Czarek był drugi, a Bartek ósmy. Speed slalom wygrał Dawid Jaworski ,a Krzysiek był czwarty. Przełom kwietnia i maja przynosi kolejne sukcesy. Liderzy BlueBear godnie reprezentują Polskę, Kętrzyn i SEBA TEAM na ważnych wysoko punktowanych zawodach w koreańskim Namwon. Michał pomimo kontuzji wygrywa konkurencję classic, a Dawid po walce z najlepszymi zajmuje 6 miejsce w konkurencji battle.

Na Bitwę Mistrzów i do Paryża

Z Korei lecą prosto do Pekinu na Bitwę Mistrzów, gdzie poza zawodami chyba ważniejsze jest Zakazane Miasto, Chiński Mur czy Park Olimpijski. Wyjazdy do Azji procentują. Michał jest aktualnie drugim zawodnikiem na świecie, Dawid awansował na 13 miejsce. A tu już koniec maja i czas na najbardziej prestiżowe zawody europejskie w Paryżu. Dawid idzie jak burza w deszczowej aurze Paryża i zajmuje trzecie miejsce w battle, co daje mu awans na 11 miejsce na świecie. Popis jazdy Michała w konkurencji classic daje mu drugie miejsce podczas zawodów.

Spotkanie z pasją

Grupa pokazowa zostaje zaproszona do uświetnienia Spotkań z Pasją Magdy Piaseckiej w Warszawie, programu o kobietach z pasją. Mieliśmy przyjemność spotkać się z paniami, których żywiołem jest jazda na motorach. Popis jazdy na rolkach w salonie Hondy dali: Martyna, Paulina, Grzesiek, Daniel, Bartek, Lidka i największy miłośnik motorów Czarek.

– Cieszy nas, że nasza pasja daje tyle radości i pozytywnej energii wszędzie tam gdzie się pojawiamy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za brawa i słowa uznania mieszkańcom Kętrzyna, tancerzom z Breakmanii czy parafianom Spotkań Rodzinnych organizowanych przez Katolickie Liceum i Kościół pw. Naj- świętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie i wielu innym, którym podoba się to, co kochamyzgodnie przyznają rolkarze z BlueBear.

Rolkarze z BlueBear pod okiem trenera uczą dzieci, młodzież i dorosłych jazdy na rolkach. Już kilkakrotnie Bąble ze szkółki rolkarskiej pokazywały jak się jeździ w BB. Zapraszamy od września na zajęcia do szkółki. Zachęcamy też do odwiedzenia nas na facebook’u.