SNOPEKPod okiem Tadeusza Snopka trenuje wielu medalistów

Ostatnim występem przed wakacjami na sportowej arenie zawodników Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo „TYGRYS” był udział w Turnieju Finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozegranych w Giżycku od 21 do 22 czerwca br. W trakcie stoczonych walk nasi zawodnicy potwierdzili swoją dobrą formę oraz odpowiednie przygotowanie techniczne.

Paweł Owad

Do udanych ten turniej może zaliczyć Zuzanna Pruszyńska, która wywalczyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii do 49 kg., kolejny też sukces osiągnął Bartosz Sawicki, który w swojej kategorii wagowej do 63 kg. również wywalczył brąz. Mniej szczęścia miał Przemysław Kotlarz, który uplasował się dopiero na V miejscu w swojej kategorii do 74 kg. – Ten sukces oraz inne osiągnięte w tym sezonie są dowodem, iż nasze długie przygotowania, które prowadziliśmy w okresie zimowym nie poszły na marne. To mnie, jako szkoleniowca bardzo cieszy i jest kolejnym argumentem, iż z moimi zawodnikami musimy jeszcze więcej pracować, aby poprawiać nasze wyniki – uważa Tadeusz Snopek trener Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo „TYGRYS”. Od przygotowań się zawsze rozpoczyna. Przed zawodnikami jest do przebycia faza eliminacji i uzyskanie indywidualnych kwalifikacji do turnieju. – Na tym etapie jest bardzo ciężko mówić, kto jest, w jakiej formie i dlatego jest to bardzo trudny sprawdzian umiejętności – dodaje Tadeusz Snopek.

Mistrzostwa Polski Juniorów

Za zawodnikami KKT „TYGRYS” również jest udział w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Bornym Sulinowie w maju br. W tych zawodach wystartowało ośmioro „Tygrysów”, 7 zawodników i 1 zawodniczka. Kętrzynianie rozpoczęli dość pechowo swoje walki w tym turnieju, gdyż złoty medalista z ubiegłorocznych mistrzostw Maciej Opala przegrał pierwszą walkę i został wykluczony z dalszej rywalizacji. – W kolejnych walkach zmienialiśmy nasze oblicze i potwierdziliśmy dobre przygotowanie. Do finału w poszczególnych kategoriach awansowało trzech naszych reprezentantów, którzy wywalczyli miejsca na podium – dodaje Snopek. Srebrny medal w kategorii plus 78 kg. wywalczył Artur Trumiński, również w tej kategorii na podium znalazł się Paweł Pac, który zdobył brąz. Kolejny krążek należał do Macieja Warno, który w kategorii do 73 kg. wywalczył srebrny medal. Tylko srebrnym medalem musiał się zadowolić Krystian Szczepanowski, który w trakcie walki o złoto doznał kontuzji i nie mógł kontynuować pojedynku. Ten występ był bardzo udany, ponieważ podopieczni Tadeusza Snopka wywalczyli 4 medale: trzy srebrne i jeden brązowy, natomiast pozostała dwójka, czyli Sandra Chopiak i Mateusz Wachowski uplasowali się na V miejscu.

V Techniczne Mistrzostwa Polski

Ważnym wydarzeniem w życiu kętrzyńskiego Taekwondo był udział w V Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się w Nidzicy. W tym Turnieju o najwyższe podium walczyło ponad dwustu dwudziestu zawodników z 27 klubów. To był doskonały sprawdzian umiejętności Poomsae, układu formalne stanowiącego integralną część Taekwondo. W tym turnieju brązowy medal w kategorii młodzieżowca zdobyła Zuzanna Pruszyńska, natomiast w kategorii juniora brąz wywalczyła Sandra Chopiak.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W ogólnopolskich zawodach sprawdzili się również juniorzy młodsi, którzy reprezentowali Kętrzyński Klub Taekwondo „TYGRYS” podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łowiczu. W tej rywalizacji udział wzięło łącznie ponad 200 zawodników, natomiast Kętrzyn reprezentowało 3 zawodników i 1 zawodniczka. W tym turnieju bardzo dobry występ zaliczyła Sara Masiewicz, która zdobyła dwa brązowe medale. Pierwszy z nich w kategorii do 44 kg, natomiast drugi w poomsae. Udany występ ma za sobą również Michał Szawkowski, który w kategorii 65 kg wywalczył brąz, a jego klubowy kolega w najlżejszej kategorii do 33 kg Adam Masiewicz opuścił zawody też brązowym medalem. Szymon Sokołowski w tym turnieju uplasował się na V miejscu.

Turnieje w Kętrzynie

Bardzo ważne są turnieje, które odbywają się w Kętrzynie. – Dzięki nim popularyzujemy tę dyscyplinę sportu w naszym mieście i zdobywamy nowych adeptów – informuje trener taekwondzistów. Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej zorganizowany w Kompleksie Rekreacyjno- Sportowy KĘTRZYNIANKA, w którym wystartowali najmłodsi adepci Tygrysa rywalizując w technikach specjalnych. Przyszli mistrzowie spisali się na medal otrzymując dyplomy oraz okolicznościowe pamiątki.