Stara aula runęła

Inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 4 ruszyła pełną parą. Stojąca jeszcze niedawno hala sportowa z łącznikiem zniknęła raz na zawsze z krajobrazu osiedla Moniuszki. Kolejny etap to wykopy, wylanie fundamentów i postawienie nowego budynku sportowego do stanu surowego.

Ewa Brzostek

17 czerwca 2013 roku Grzegorz Święcicki, członek Zarządu Przedsiębiorstwa – Produkcyjno – Usługowo – Handlowego „Rodex” z Białegostoku, Krzysztof Hećman, Burmistrza Miasta Kętrzyn oraz Władysław Litwinowicz, Skarbnik Urzędu Miasta spotkali się na starej hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, by podpisać umowę na rozpoczęcie nowej inwestycji. Dziś tego miejsca już nie ma. Na początku lipca koparka za pomocą olbrzymich kleszczy zaczęła dosłownie rozrywać kawałek po kawałku mury budynku. Nasza redakcja z bliska mogła obserwować jak ponad 50 letni obiekt powoli zamienia się w kupę gruzu.

Jaki jest kolejny etap realizacji inwestycji?

– Teraz po oczyszczeniu placu budowy z pozostałości po starej hali sportowej przystąpimy do robienia wykopów, potem wylejemy fundamenty i postawimy nowy obiekt do stanu surowego – informuje Janusz Grzegorek, koordynator robót.

Działania te mają zakończyć się na początku listopada. Ostatni etap, czyli prace wykończeniowe jest przewidziany na przyszły rok.

– Chyba, że zima będzie sprzyjająca to będzie możliwość by jeszcze w tym roku rozpocząć prace w środku obiektu – sygnalizuje Grzegorek.

Przypomnijmy. Program projektowanego obiektu obejmuje halę sportową z zapleczem technicznosanitarnym oraz usługi towarzyszące jak sala bilardowa, sala korekcyjna, siłownia, sala klubowa, sauna, magazyny sprzętu sportowego, dwa zespoły szatniowo – sanitarne, w tym dla osób niepełnosprawnych, sanitariaty ogólne, pomieszczenia nauczyciela wychowania fizycznego i recepcja. Inwestycja ma kosztować 5.770.132,81 zł. brutto.

Czy wykonawca przewiduje jakieś opóźnienia?

– Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, pogoda nam sprzyja, więc nie będzie żadnych opóźnień – zapewnia koordynator robót.

Warto wierzyć w te deklaracje, ponieważ firma „Rodex” w Kętrzynie już się sprawdziła jako rzetelny i terminowy partner. Zmodernizowane Kino „Gwiazda” to dzieło właśnie tego wykonawcy. Kolejna inwestycja zrealizowana przez „Rodex”, która niedługo zostanie oddana do użytku, to Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na ul. Klonowej.