OLYMPUS DIGITAL CAMERASpotkanie dzieci z kętrzyńskiej grupy tanecznej z Leonardem

We wtorek 20 sierpnia w kinie „Gwiazda” w Kętrzynie odbyło się spotkanie z Leonardem, który jest prezesem Fundacji Dzieci-Dzieciom. Fundacja ta zajmuje się organizowaniem ogólnopolskiej akcji odkrywania młodych talentów w ramach, której powstaje coroczny Bajowy Festiwal Teatralny Dzieci-Dzieciom.

Sheyla Christow

Wtorkowe spotkanie zorganizowane dla dzieci miało na celu stworzenie bajki, która będzie w przyszłości wykorzystana do odegrania pokazu tanecznego opowiadającą historię stworzoną przez dzieci. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat porozmawialiśmy z Piotrem Frąckiewiczem, który razem z Katarzyną Rakowską przygotują energiczne dzieciaki do grudniowego Festiwalu.

– Leonardo jest postacią bajkową i kontynuuje założenia Leonarda da Vinci, który był odkrywcą i w taką osobę wciela się nasz gość, z tym, że on odkrywa dziecięce talenty i próbuje je rozwijać. Prezes Fundacji Dzieci-Dzieciom był zszokowany tym, co nasza młodzież robiła w poprzednich spektaklach tanecznych i zaproponował nam udział w Festiwalu, który organizowany jest w Warszawie. W tym roku Festiwal będzie odbędzie się 2 grudnia w teatrze Lalka, ale już dzisiaj poprzez spotkanie z Leonardem rozpoczęliśmy pierwsze działania. Leonardo podróżuje po Polsce, spotyka się różnymi grupami dzieci i wraz z dziećmi tworzy fabułę bajki, którą ja wraz z Katarzyną Rakowską przekształcimy w formę tańca. Spektakl będzie trwał pół godziny i będzie odpowiadał tematyce całego Festiwalu i również będzie tematem dzisiejszej bajki, którą wymyśliły dzieci. Dzieci są bardzo kreatywne, potrafią wymyślić różne rzeczy, mają niesamowitą wyobraźnię i dlatego też Leonardo chce, aby to dzieci tworzyły bajkę. W dzisiejszym spotkaniu brały udział dzieci, które wystąpią na Festiwalu Dzieci-Dzieciom w Warszawie – mówił Piotr Frąckiewicz, instruktor tańca hip-hop i breakdance z kętrzyńskiej grupy tanecznej MŁODE WILKI.