OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Inwestycja na osiedlu Sikorskiego zakończy się w przyszłym roku

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców ulicy Różanej. Inwestycja, która miała ruszyć w sierpniu opóźni się. Powód. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca odmówił podpisania umowy.

Ewa Brzostek

W tej chwili Miasto ogłosiło kolejny przetarg na przebudowę ulicy Różnej w Kętrzynie. Oznacza to, że planowany termin 15 października, oddania drogi do użytku nie dojdzie do skutku. Jaki jest powód opóźnienia?

– Wykonawca, który wygrał przetarg odmówił podpisania umowy. Ta sytuacja wymusza konieczność ogłoszenia przez nas ponownego postępowania przetargowego – informuje Andrzej Degórski, Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Przypomnijmy. Przebudowa Różanej zakłada wykonanie 240 metrów bieżących drogi. Jezdnia o szerokości 6 metrów, chodniki o szerokości 2 metrów oraz parkingi zostaną wyłożone betonową kostką brukową. Istniejące w tej chwili parkingi na 50 miejsc postojowych zostaną wzbogacone o kolejnych 50 stanowisk. Dodatkowo zostanie przebudowana deszczówka, sieć kanalizacyjno-sanitarna i zostanie wymienione w całości oświetlenie. Ulica Różana zostanie wykonana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wyłoniony w drodze przetargu wykonawca na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego i dołączonej koncepcji będzie musiał przedstawić projekt ulicy i potem go zrealizować.

Wobec zaistniałej sytuacji realizacja zadania na Różanej przesunie się w czasie. Kiedy jej mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowiutkiej drogi?

– Zadanie będzie wykonane na przełomie roku. Planujemy je wykonać w pierwszym półroczu 2014 roku – stwierdza Degórski.

Gmina Miejska Kętrzyn zabezpieczyła w budżecie na ten cel kwotę 428 tysięcy.