DSC00416
Karol Jakobi zostawił serce na ringu

W dniach od 29 lipca do 4 sierpnia w Irlandzkim Dublinie odbyły się Mistrzostwa Europy Uczniów. Startowało tam 166 zawodników z 19 krajów Europy. Jednym z pięściarzy, który reprezentował Polskę w kat do 54 kg był Karol Jakubi, zawodnik LKS „Niedźwiedź” z Kętrzyna.

Emin Huseynov

W kategorii do 54 kg startowało 9 zawodników z Turcji, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Armenii, Szkocji, Irlandii, Czech i Polski. Nasz zawodnik w pierwszym starciu trafił na Szkota.

Leworęczny Szkot Morgan Craig przeważał fizycznie i był o głowę wyższy. Karol Jakubi od samego początku rzucił się na swojego rywala wywierając na nim presję. Rywal próbował kontrować mocnymi ciosami utrzymując dystans. Pierwsze dwie rundy były bardzo zacięte i zakończyły się na naszą korzyść. Niestety w trzecim starciu sędzia musiał przerwać walkę i odesłać Karola do białego narożnika by powstrzymać krwotok z nosa. Ostatecznie lekarz stwierdził iż nasz zawodnik nie powinien kontynuować walki z rozbitym nosem .Karol Jakubi przegrał walkę w 3 rundzie przez TKO (nokaut techniczny), na którą wcale nie zasłużył. Po walce okazało się, że nos wcale nie był uszkodzony.

Kolejne dni na Mistrzostwach Europy zawodnik z Kętrzyna spędził na sparingach tocząc walki na drugim ringu z zawodnikami, którzy również odpadli z turnieju w wagach 52 i 54 kg. Zdobywając cenne doświadczenia w walkach sparingowych przeciw zawodnikom z Turcji, Włoch, Czech i Niemiec zakończyliśmy udział na Mistrzostwach. Uczeń gimnazjum w Wilkowie Karol Jakubi pokazał się z jak najlepszej strony, walczył do samego końca zostawiając serce na ringu. Pokazał dobre wyszkolenie pod względem technicznym i psychicznym.

Na 18 kategorii wagowych Rosja i Ukraina mieli po 15 zawodników w finale, kolejny raz udowadniając swoją potęgę w boksie amatorskim. Rosjanie zdobyli 9 złotych medali, a Ukraina 8, Irlandia 2 i Armenia 1 złoty krążek. W kat do 54 kg złoty medal zawodnik z Armenii, srebro z Irlandii, a brąz zawodnicy ze Szkocji i Turcji.

Zarząd LKS „Niedźwiedź” składa podziękowania Urzędu Miasta Kętrzyn za wsparcie finansowe oraz wszystkim sponsorom. Bez was udział Karola Jakubiego na Mistrzostwach Europy Uczniów byłby niemożliwy.

P1020831