social suicide
Stowarzyszenie Up-Arte oraz Promocja Kultury Trochę zapraszają na koncert dwóch norweskich zespołów: Still Shaking oraz Social Suicide. W ramach trasy koncertowej goście z Północy zagrają w Polsce dwa koncerty, w tym jeden u nas w Kętrzynie. Impreza odbędzie się w czwartek 29 sierpnia w City Clubie (ul. Lanca 3).

Marek Szymański

Trasa koncertowa promuje debiutancki album norweskiej grupy Social Suicide zatytułowany “Broken Pilgrims”. Płyta uzyskała już bardzo pochlebne recenzje w najlepszych pismach muzycznych na świecie. Prasa jednogłośnie okrzyknęła zespół najbardziej obiecującym na scenie post-hardcorowej, a główny norweski kanał muzyczny – Lydverket – określił album nową hardcorową nadzieją Norwegii. Pochodząca z Bergen grupa zainspirowana jest klasycznym brzmieniem amerykańskich kapel, głównie sceną Los Angeles. Magazyn New Music Daily określił “Broken Pilgrims” najostrzejszą, najbardziej wybuchową i zarazem najbardziej chwytającą za serce płytą, jaka od długiego czasu pojawiła się w Norwegii.

Tej muzycznej “petardzie” towarzyszy na trasie inny zespół z tego samego miasta, a mianowicie Still Shaking. Jest to mniej znana, ale równie porywająca kapela, której muzycy mają na koncie występy w zespołach The Injury oraz A New Low And Stuffy. Inspiracji Still Shaking należy doszukiwać się z kolei wśród takich artystów jak Nofx, The Flatliners czy Lagwagon, tak więc także będzie ostro i wybuchowo. Aktualnie Still Shaking pracuje nad materiałem na debiutancki album.

W Kętrzynie Norwegom towarzyszyć będzie Ukryta Strona Miasta, czyli trzeci zespół tegorocznych Konfrontacji. Band z Reszla jest w naszym mieście znany chociażby z marcowego koncertu w City Clubie, kiedy muzycy zagrali u boku Molly Malone’s. Od tego czasu jednak grupa przeszła kilka drobnych korekt personalnych, ale przede wszystkim ogrywała się m.in. na koncertach w Nidzicy, Barcianach, Reszlu, Olsztynku i Kętrzynie. Ten ostatni zakończył się sporym sukcesem – III miejscem podczas przeglądu Konfrontacje’2013, gdzie zespół mógł zaprezentować się obok grup Dr. Watt i Hetman.

Wieńczący wakacje koncert w City Clubie zapowiada w tym miejscu gorącą muzyczną jesień. Tymczasem zapraszamy na koncert gości z Norwegii, którzy w Polsce zagrają tylko dwa koncerty. Jeden z nich właśnie w Kętrzynie.

29 sierpnia 2013 r (czwartek), miejsce: City Club, ul. Lanca 3. Godz. 19:. Bilety w cenie 9,99 PLN dostępne w klubie.

Social+Suicide+SocialSuicide