Basen był oblegany przez kętrzyńskie dzieci

Zakończył się III turnus zajęć nauki pływania na Kętrzyniance. Pogoda dopisywała przez 4 tygodnie trwania turnusu, słońce świeciło, woda chłodziła, a uśmiechy zadowolonych dzieci rozgrzewały.

Cezary Wawruch

Na upalne dni nie można było narzekać, jak i na liczne grupy, które chętnie przybywały na zajęcia. Bezpłatne zajęcia na basenie odwiedziły 332 osoby, które pod moim kierownictwem uczyły się pływania. Bardzo mnie cieszy, że mogę przekazać swoją wiedzę i doświadczenie tak licznej grupie młodych osób. Wiem jak ważna i praktyczna jest umiejętność pływania szczególnie na mazurach przy tak wielkim zasobie jezior. Rodzice na pewno będą spokojniejsi przebywając nad jeziorem lub wysyłając dziecko na kolonie. Ten rok jest tragiczny pod względem ilości utonięć, więc umiejętności zdobyte podczas zajęć przyczynią się do jej ograniczenia. Stawiam głównie na naukę przez zabawę, dlatego ta metoda jest tak lubiana przez dzieci.

Przed nami ostatni już IV turnus, który odbędzie się od 19 do 30 sierpnia w godzinach 18.-20., który poprowadzi instruktor Rafał Ossowski. Zapraszam serdecznie do udziału w zajęciach.