09_39Damian Pieterczyk z Kętrzyna Mistrzem Europy

31 sierpnia 2013 r. w scenerii starych murów miasta Feltre we Włoszech odbyła się 13 edycja Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. W biegu wzięło udział ponad 200 strażaków z Chorwacji, Hiszpanii, Polski, Francji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier i Włoch. Strażak z Kętrzyna obronił ubiegłoroczny tytuł Mistrza Europy.

mł. bryg. Szymon Sapieha

Najszybciej trasę o długości 10 km pokonał Damian Pieterczyk z Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie zdobywając tytuł Mistrza Europy Strażaków. Należy dodać, że tym sposobem Damian obronił ubiegłoroczny tytuł i pokazał, że mistrz jest tylko jeden. Na podium znalazł się również kolejny Polak – Karol Rzeszewicz z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni, który zajął 3 miejsce. Naszych zawodników rozdzielił Michele Bedin – strażak z Padwy (Włochy).
Swoją postawą i wspaniałym wynikiem kętrzyński strażak Damian Pieterczyk przyczynił się do sukcesu reprezentacji polskich strażaków, która drużynowo zdobyła I miejsce.

Damian Pieterczyk swoją sportową karierę rozpoczął jako dziecko w olsztyńskim klubie sportowym Gwardia Olsztyn, następnie w czasie studiów przeniósł się do AZS UWM Olsztyn. Służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w październiku 2009 r.

To nie pierwszy sukces Damiana Pieterczyka, który regularnie startuje w różnych zawodach biegowych reprezentując naszą Komendę, nasze miasto Kętrzyn, nasz Powiat, nasze województwo, ale i nasz kraj – chociażby na biegowych zawodach strażackich pod Paryżem.