_MG_9077aW mixtach brylowali Olsztynianie

W sobotę 17 sierpnia na Kompleksie Rekreacyjno- Sportowym „Kętrzynianka” odbył się trzeci etap mistrzostw – mixty, czyli pary mieszane. Zawody uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman. Zapewnił on uczestników, że w następnym roku Mistrzostwa będą na jeszcze wyższym poziomie.

Cezary Wawruch

Możemy się również spodziewać atrakcyjnych nagród i gratyfikacji pieniężnych. Zostanie to na pewno docenione przez zawodników z całej Polski, którzy chętnie skorzystają z okazji, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. W mixtach wystąpiło 18 drużyn z naszego regionu, ale byli też zawodnicy z Gdyni i Kaliningradu. Rywalizacja toczyła się zaciekle, przez co większość spotkań kończyła się tie-breakiem. Przy tej liczbie drużyn mecze finałowe odbyły po zmroku i konieczne było zapalenie sztucznego oświetlenia. Nie przeszkodziło to parze Andrzej Haim/Weronika Łada pozostać niezwyciężoną zajmując pierwsze miejsce. Druga na podium stanęła para Katarzyna Kozłowska/ Arkadiusz Mickun, a tuż za nimi na trzecim miejscu ulasowała się para Magda Krogulska/ Paweł Borkowski. Miano najlepszej zawodniczki otrzymała Weronika Łada, a najlepszym zawodnikiem został Jędrzej Haim. Najlepiej atakowała Katarzyna Kozłowska, a najlepiej atakującym został Paweł Borkowski. Turniej po całodziennych zmaganiach zakończył się o godzinie 21.

Podczas trzech etapów I Mistrzostw Kętrzyna w Siatkówce Plażowej do rywalizacji łącznie przystąpiło 44 drużyn. To zadowalający wynik. Widać, że siatkówka plażowa ma wielu wielbicieli. To ciekawa dyscyplina szczególnie, że boiska w Kętrzynie znajdują się na komleksie rekreacyjno-sportowym. Zawodnicy i kibice mogą korzystać z atrakcji znajdujących się na obiekcie. W tym roku pogoda dopisała i mam nadzieję, że w następnym roku zawody okażą się równie ciekawe i oblegane. Większość drużyn już zapowiedziała swój udział w przyszłorocznych zawodach. Do zobaczenia na piachu.

Zestawienie drużyn uczestniczących w turnieju.

1. Justyna Kowszuk/ Wojciech Kowszuk – Kętrzyn
2. Olga Karkut/Paweł Mozek – Węgorzewo
3. Loktev Sergey/ Lokteva Tatiana – Kaliningrad
4. Pirogov Aleksandr/ Kolomijceva Eugeniga – Kaliningrad
5. Kamila Makaruk/ Grzegorz Tenus- Dobre Miasto/ Bartoszyce
6. Anna Kłoczko/ Maciej Rominiak – Węgorzewo
7. Magdalena Milewska/ Damian Gil- Górowo Iławieckie/ Bartoszyce
8. Marta Dołęgowska/ Mateusz Sawa – Dobre Miasto
9. Zuzanna Boruczkowska/ Michał Marek- Węgorzewo
10. Magda Krogulska/ Paweł Borkowski –Olsztyn
11. Katarzyna Kozłowska/ Arkadiusz Mickun- Olsztyn
12. Izabela Parzych/ Piotr Furmanek – Kętrzyn/ Mrągowo
13. Magda Kobylańska/ Jarek Urban – Kętrzyn
14. Emila Strzelczyk/ Mariusz Marzec- Kętrzyn/ Bartoszyce
15. Karmen Sosińska/ Borzenkov Igor – Mrągowo/Kaliningrad
16. Martyna Moczydłowska/ Łukasz Kwiatkowski – Mrągowo/Kętrzyn
17. Weronika Łada/ Andrzej Haim – Gdynia/ Szczytno
18. Patrycja Pawłowska