DSCF0593
Dobra gra Granicy Kętrzyn i pierwsze zwycięstwo w sezonie 2013/2014 zobaczyli w niedziele kibice naszego klubu, którzy zjawili się na stadionie przy ul. Bydgoskiej.

Oba zespoły rozpoczęły dość leniwie. Mecz na dobre rozpoczął się po 25 minucie, gdy Granica wyraźnie przyspieszyła i zaczęła stwarzać groźne sytuacje po bramką Dębu Dąbrowa Białostocka.

W 27 minucie groźnie zrobiło się po bramką gości, gdy strzelał Kamil Piątkowski, a piłkę lekko dotknął obrońca gości, co mogło zaskoczyć bramkarza. Minutę później w polu karnym do piłki wrzuconej z głębi pola wyskoczył Konrad Szerszeń, na którego wpadł bramkarz Nowajczyk i piłka wylądowała pod nogami Daniela Wierzbowskiego, który szybko oddał strzał – niestety nad bramką Dębu. Sześć minut później Daniel zrehabilitował się i przeprowadził indywidualną akcję, w której minął kilku rywali i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił, a goście wydawali się być zaskoczeni doskonałą zespołową grą naszej drużyny.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Dębu, który w 53 i 55 minucie mógł wyrównać wynik spotkania. Jednak w pierwszej sytuacji napastnik gości przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Granicy po dobrze rozegranym rzucie rożnym, a w drugiej sytuacji na wysokości zadania stanął Mateusz Korowaj, który wybronił sytuację “sam na sam” z Maciejem Orpikiem. Z minuty na minutę napór Dębu zaczął słabnąć i zespół Granicy przejął inicjatywę, której wynikiem była bramka Mikołaja Rałowca po asyście Konrada Szerszenia.

Granica mecz kończyła w 10, gdy w 79 minucie sędzia pokazał 2 żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dla naszego obrońcy. Spowodowało to, że goście uwierzyli że mogą jeszcze odwrócić losy spotkania, ale świetnie zagrali nasi obrońcy i wynik 2:0 nie uległ zmianie.

Teraz nasz zespół czeka seria spotkań z beniaminkami III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Pierwszym rywalem 14 wrzenia na wyjeździe będzie Znicz Piała Piska. Następnym przeciwnikiem będzie 22 września na stadionie przy ul. Bydgoskiej Barkas Tolkmicko. Serdecznie zapraszamy !!!

KKS Granica Kętrzyn – Dąb Dąbrowa Białostocka 2:0 (1:0)
Bramki: 28′ Daniel Wierzbowski, 69′ Mikołaj Rałowiec

Skład Granicy: 84. Mateusz Korowaj – 13. Robert Mańkowski, 5. Mateusz Lachowski, 18. Mateusz Michałowski, 9. Marek Traut, 16. Tomasz Rotenberg (65′ Szymon Szmelc), 6. Kacper Rałowiec, 4. Kamil Piątkowski (90’+4 23. Rafał Jakubczak), 17. Daniel Wierzbowski (82′ 8. Piotr Sobczuk), 7. Mikołaj Rałowiec, 11. Konrad Szerszeń.

Skład Dębu: 1. Grzegorz Nowajczyk – 9. Michał Łabieniec, 5. Paweł Chańko, 15. Jacek Markiewicz, 18. Dawid Korotkiewicz (77′ 7. Krzysztof Biernacki), 6. Adrian Citko (77′ 4. Patryk Korolczuk), 14. Mateusz Sołowiej, 17. Maciej Orpik, 8. Jakub Ambrożewicz, 10. Piotr Bondziul (77′ Łukasz Kowalewski), 13. Ernest Konon.