SAM_0987
12 września w Litewskim Mariampolu odbyły się sparingi pięściarzy z udziałem zawodników LKS „Niedźwiedź”. Zawodnicy z Kętrzyna w składzie: Kacper Szwajdych kat wag. 32 kg, Karol Jakubi 54 kg, Hubert Żelepień 60 kg i Norbert Jakubi 69 kg. Paulina Sobieska z powodu choroby musiała pozostać w domu.

Emin Huseynov

Kacper Szwajdych urodzony w 2001 r miał swój pierwszy pojedynek na prawdziwym ringu i pokazał się z bardzo dobrej strony jako początkujący zawodnik. Nieco słabszy występ miał Karol Jakubi, bo przez brak konsekwencji przyjął styl rywala nie realizując założeń taktycznych wyznaczonych przez trenera. Hubert Żelepień stoczył ciężki pojedynek z leworęcznym i silniejszym fizycznie od siebie rywalem. Hubert minimalnie okazał się lepszy. Norbert Jakubi nie pozostawił szans słabszemu od siebie rywalowi, popisując się świetnym refleksem i doskonałą pracą nóg.

Litwini bardzo poważnie podeszli do tej rywalizacji demonstrując nie tylko świetne wyszkolenie techniczne, ale również agresję, determinację i siłę fizyczną, zaś my traktujmy to jako kolejną jednostkę treningową. Po roztrenowaniu i przerwie wakacyjnej rozpoczęliśmy przygotowanie fizyczne i jesteśmy na etapie wytrzymałości. Jestem bardzo zadowolony ze wspólnych treningów i sparingów z Litwinami. Mają świetne warunki do trenowania, a przede wszystkim ring, którego my niestety nie mamy. Był to bardzo dobry sprawdzian dla naszych pięściarzy przed nadchodzącymi turniejami międzynarodowymi. Każdy sparing to kolejne zdobyte cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w kolejnych walkach. Karol Jakubi i Hubert Żelepień będą boksować w Grudziądzu na Międzynarodowym Turnieju miast Kopernikańskich 21-22 września. Paulina Sobieska od 18 do 22 września skrzyżuje rękawice na prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Mistrzostwa Śląska w Gliwicach, zaś Norbert Jakubi w tym samym czasie będzie reprezentował Polskę w Frankfurcie. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.