OLYMPUS DIGITAL CAMERA7 września br. podczas cyklu imprez sportowych w ramach dnia miasta Svietły, można było obejrzeć mecz zapaśniczy miast partnerskich Kętrzyna i Svietłego. Uroczystego otwarcia tych zmagań dokonał Wiceburmistrz Kętrzyna Andrzej Degórski.

Emin Huseynov

Mer Svetłego Siergey Lutarewicz został powitany staropolskim zwyczajem chlebem z herbem miast Svetłyego i Kętrzyna.

Trener kętrzyńskich zapaśników Jarosław Rusiecki wystawił 9 zawodników w składzie: Mucha Paweł, Nahorny Mateusz, Gabriela Goronzi, Korus Dawid, Siedlecki Patryk, Zawada Patryk, Jóżwicki Krzysztof, Brzostek Maciej i Szmyd Maciej.

Mecz zakończył się remisem 4 do 4, a najlepszymi zawodnikami zostali Żernosiek Oleg ze Svietłego oraz Mucha Paweł w kategorii do 35 kg. Ciekawa walka odbyła się w kategorii do 44 kg, w damsko męskim pojedynku po między Gabrielą Goronzi a Rezanowem Danielem, zwyciężyła zawodniczka z Kętrzyna. Zawodnik z Svietłego okazał się dżentelmenem pozwalając dziewczynie wygrać ten pojedynek. Srebrny medalista Mistrzostw Polski Dawid Korus najbardziej doświadczony zawodnik z Kętrzyna nie pozostawił szans Misjanowskiemu Aleksandrowi. Dawid Korus został nagrodzony za wybitne osiągnięcia Pucharem Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Trener Jarosław Rusiecki nie ukrywał zadowolenia z postawy swoich podopiecznych, oraz z możliwości wystąpienia przed własną publicznością.

Podziękowania dla Piekarni ” Krzysztof i Izabela Borzym” w Kętrzynie za wypieczenie okazjonalnego i pięknie wyglądającego i smacznego chleba.