sukces 2013 1 fb
Dzieci mają szansę na muzyczną karierę

30 września (poniedziałek) o godz. 17. w Galerii II piętro Kętrzyńskiego Centrum Kultury odbędzie się drugi nabór do udziału w zajęciach Studia Wokalnego „Sukces”. Kandydat będzie poddany testowi na słuch muzyczny i poczucie rytmu. Wskazane jest przygotowanie jednej popularnej piosenki.

Beata Szuksztul

Studio Wokalne „Sukces” jest organem Firmy NGM Sp. z o.o. z siedzibą w Mrągowie. Firma zarejestrowała Studio Wokalne „SUKCES” w Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Sztuki / w 1996r./, jako niepubliczną placówkę kulturalną i prowadzi działalność edukacyjną w dziedzinie wokalistyki, w sposób ciągły do chwili obecnej. Aktualnie funkcjonuje 6 oddziałów studia, na zasadzie współpracy z ośrodkami kultury w: Mrągowie, Biskupcu, Olsztynie, Giżycku, Orzyszu i od września b.r. w Kętrzynie.

Firma NGM na przestrzeni kilkunastu lat, oprócz prowadzenia edukacji wokalnej wielokrotnie organizowała wydarzenia kulturalno-edukacyjne m.in. „Talenty na Start” wakacyjne warsztaty artystyczne, widowiska /śpiewogra „Hej bracia czy śpicie”, sfilmowana i emitowana w telewizji lokalnej/, castingi do programów telewizyjnych takich jak „Od przedszkola do Opola”, „Przebojowe dzieci”, dzięki którym, wystąpiło w telewizji ponad 20 dzieci z różnych miast Warmii i Mazur.

Adepci Studia Wokalnego „Sukces” wielokrotnie występowali zespołowo w innych programach telewizyjnych ”5-10-15”, „Talent za Talent”, „Muzyczna Skakanka”, „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata”, „Jaka to melodia”, a także w transmitowanych Koncertach Galowych Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, oraz koncertach i reportażach z Festiwali w Koninie.

Na koncie dorobku artystycznego adeptów Studia jest wiele nagród na konkursach i festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, najważniejsze to: pięciokrotnie zdobyty Złoty Aplauz na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, Złoty Mikrofon na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Białymstoku, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Canto Cantare” w Bydgoszczy, Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie, dwukrotnie I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Grupy łączone z oddziałów studia brały niejednokrotnie udział w imprezach poza granicami kraju m. in. w Monachium, Grunberg, Tallinie, Łucku, Wilnie, Kaliningradzie.

Firma ma duże doświadczenie w prowadzeniu edukacji i organizacji imprez kulturalnych z udziałem młodzieży i dzieci.

Założycielką i Kierownikiem Artystycznym Studia jest Agata Dowhań, doświadczona wokalistka śpiewająca przez wiele lat w czołowych zespołach wokalnych estrady polskiej „Partita” i „Alibabki”. Jej praktyczne doświadczenie podparte jest teoretycznym przygotowaniem zdobytym w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie – Dyplom w klasie śpiewu solowego- 1972 r. oraz na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego – Dyplom – 1983 r.. Wraz z Agatą Dowhań zajęcia prowadzi muzyk, kompozytor, aranżer Mariusz Garnowski zdobywający umiejętności praktyczne i teoretyczne u takich mistrzów jak Włodzimierz Korcz, Tomasz Lipert, Andrzej i Wiesław Wysoccy. Jego działalność muzyczna wielokrotnie była nagradzana przez jurorów na festiwalach ogólnopolskich oraz przez władze samorządowe.

W programie:

Ćwiczenia kształtujące technikę wokalną.

Nauka autorskiego repertuaru folkowego: repertuar stale jest poszerzany o polskie pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach oraz wzbogacany nowymi autorskimi kompozycjami inspirowanymi muzyką ludową.
Koncert w stylu gospel /klasyczne utwory gospel i autorskie polskich kompozytorów.
Przygotowanie do prezentacji solowych na konkursach i festiwalach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach wokalnych Studia Wokalnego SUKCES w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Odbywają się one w każdy poniedziałek, w dwu grupach /I- do 12 lat, II- 13lat i powyżej/ w godz. 17.– 19.