Digital StillCamera
Udany debiut Julii Lewkowicz

Zawodniczka MKS MOSiR Kętrzyn Julia Lewkowicz zadebiutowała na arenie ogólnopolskiej biorąc udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Krasnali w Piotrkowie Trybunalskim. Zawody te są dedykowane tenisistom w kategorii wiekowej do lat 10.

W imprezie wzięło 130 tenisistów z całego kraju. Była to rekordowa ilość uczestników. Młodzi adepci grali w skróconym wymiarze (set do czterech wygranych gemów), a emocji i ambicji nie brakowało. Zawodnicy walczyli dzielnie udowadniając, że mamy w kraju tenisowe talenty. Konkurencja jest jednak ogromna, a podniosła się zwłaszcza po sukcesach międzynarodowych polskich ikon: Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza.

Był to pierwszy występ na tak wysokim rangą turnieju i w tak silnej obsadzie naszej zawodniczki. Wcześniej odnosiła ona sukcesy na turniejach na szczeblu wojewódzkim. Mimo ogromnej presji i tremy Julia wraz z zawodniczką z Olsztyna Dominiką Tetych grając w grze podwójnej, dotarła tocząc zacięte pojedynki z zawodniczkami tak renomowanych klubów jak MKT Stalowa Wola czy „Winner” Kraków, do ćwierćfinału i zostały sklasyfikowane na 5-8 miejscu.

Czekamy na dalsze efekty pracy. We wrześniu czekają Mistrzostwa Województwa.

Cezary Wawruch