OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W sierpniu mieszkańcy Kętrzyna mogli korzystać bezpłatnie z nowopowstałych trzech placów do gry w Petanque (BOULE) znajdujących się na Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym „Kętrzynianka” przy ul. Szpitalnej 1. Zapewniony został instruktor, który każdemu zainteresowanemu wytłumaczył zasady i pokazał jak się gra. Indywidualne osoby niepewnie podchodziły i interesowały się grą. Miło nam było gościć grupę z Uniwersytetu III Wieku, jak i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Młodsi i starsi dzielnie rywalizowali zdobywając punkty coraz celniej rzucając kulami. Chodzi o dobrą zabawę i wyjście z domów.

Cieszę się, że możliwe stało się stworzenie profesjonalnego BULODROMU w Kętrzynie. Mam nadzieję, że mieszkańcy chętnie będą spędzali wolny czas na świeżym powietrzu grając całymi rodzinami. Grać można bez względu na płeć i wiek. Trzeba tylko chcieć. Chodzi tylko o to, aby rzucić swoją kulę jak najbliżej małej drewnianej kulki zwanej „świnką” wyrzuconej na odległość od 6 do 10 metrów. Nie ma ograniczeń nawet dla osoby na wózku inwalidzkim. To takie proste, a ile sprawia frajdy.

Cezary Wawruch

I Rodzinne Mistrzostwa Kętrzyna w Petanque (BOULE). Termin: 21 września. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.mosir-ketrzyn.pl