SAMSUNGKobiety Andrzeja Frankowskiego

Kętrzyński fotograf Andrzej Frankowski zadebiutował na rynku wydawniczym swoim pierwszym autorskim albumem. Wydawnictwo utrzymane jest w znanej z twórczości artysty konwencji spojrzenia na kobiece piękno. Album możesz mieć u siebie jeśli odpowiesz na pytanie konkursowe.

Wojciech Caruk

„Niebezpiecznie piękne, zmysłowe, czasami wyzywające, innym razem pełne nostalgii i czułości, dumne, silne, a jednak pragnące – takie są kobiety Andrzeja Frankowskiego”. Tak pisze o tej publikacji w słowie wstępnym inna fotografka Marcelina Oczkowska. Album ukazał się nakładem Wydawnictwa Kamera z Kołobrzegu. Zawiera 123 zdjęcia w konwencji zarówno kolorowej, jak i czarno-białej. W większości zostały wykonane techniką analogową.

– Droga do powstania tej publikacji była dosyć długa i żmudna – mówi Andrzej Frankowski. – Wiele się przy tej okazji nauczyłem i myślę, że zdobyłem dzięki temu nowe doświadczenie.

Prace zawarte w albumie powstawały na przestrzeni ostatnich 4-5 lat i są odzwierciedleniem drogi artystycznej i fascynacji, jakie kierowały autorem przez ten okres.

– Zdecydowanie zdjęcie nabiera wartości na papierze – dodaje Andrzej. – Wcześniej publikowałem dużo w internecie, jednak monitory komputerowe nie oddają rzeczywistej jakości. Każdy twórca marzy, aby dojść do takiego momentu, kiedy może swoje prace pokazać szerszemu gronu odbiorcy i cieszę się, że mi się to w końcu udało.

Nie można przejść też obojętnie wobec głównej tematyki zdjęć, jaką są kobiety.

– Chciałem je pokazać najlepiej, jak tylko potrafiłem. W taki sposób zmysłowy, melancholijny, dostojny. Taki był mój punkt widzenia. Ktoś inny zrobiłby jeszcze inne zdjęcia. Ja jestem bardzo wdzięczny moim modelkom, że udostępniły mi swój wizerunek, że miałem możliwość pracy z nimi, nawiązania relacji czy po prostu najzwyklejszego kontaktu – dodaje fotograf.

Wśród prac zawartych w albumie znajdujemy zarówno klasyczne portrety, akty, jak też i indywidualne wizje twórcy. Wielbiciele dobrej fotografii i kobiecego piękna nie przejdą wobec tego albumu obojętnie. Sam autor jest uznanym w Polsce fotografem, mającym na koncie szereg przeprowadzonych warsztatów, wystaw i laureatem prestiżowych nagród. Debiutancki album jest kolejnym krokiem do przodu w jego działalności artystycznej. „Kobiety” można zakupić na stronie internetowej www.andrzejfrankowski.pl