ddorshKętrzyn jest jednym z miast, do których zawitają dwa młode zespoły z Warmii i Mazur. Messa i D’Dorsh, bo to o nich mowa, przyjadą do Kętrzyna w ramach trasy koncertowej “Messodorsh Tour 2013” już 25 października.

D’Dorsh powstał w 2008 roku w Olsztynie. Początkowo muzycy grali niezobowiązująco, jednak z czasem postanowili grać „na poważnie”. W dużej mierze przyczyniła się do tego przychylność publiki i pozytywne reakcje słuchaczy. Od 2010 roku grupa D’Dorsh może się pochwalić stabilnym składem i ciągłymi występami na żywo. Zespół zagrał już masę koncertów na mniejszych i większych scenach. Ich pełen energii rock inspirowany jest klasykami gatunku. Ponadto warto także wiedzieć, że D’Dorsh jest autorem hymnu olsztyńskich szczypiornistów Warmii Anders Group Społem Olsztyn.

Podczas “Messodorsh Tour 2013” zaprezentuje się także olsztyńska Messa. Ich muzyka to energiczna mieszanka melodyjnego rocka z elementami metalu – tzw. “rock&core”. Zespół powstał w 2005 roku w Olsztynie. Od samego początku jego żywiołem są koncerty, zaś ich charakterystycznym elementem jest pełne oddanie muzyków, duża żywiołowość i niezwykła energia na scenie. Messa ma na swoim koncie ponad 150 koncertów, zagranych na terenie całej Polski. Prezentował się w towarzystwie zespołów takich jak: Acid Drinkers, Luxtorpeda, Hunter, Illusion, Lipali, Hey, Proletaryat, Dezerter, Lao Che, Abradab i wieloma innymi artystami. Może się pochwalić również licznymi wygranymi i wyróżnieniami na krajowych festiwalach rockowych, m.in. Rock In Mińsk (I miejsce), Rockołęka (I miejsce), Fama Rock Festiwal (nagroda publiczności), Zderzak – Zgierz (wyróżnienie), Ost-Rock (wyróżnienie), Hunterfest, Metalowa Twierdza – Nysa, SLOT Art Festival i wiele innych. Aktualnie w towarzystwie D’Dorsh pojawi się m.in. w Ostródzie, Suwałkach, Malborku i Lidzbarku Warmińskim.

Marek Szymański

Termin: 25 października (piątek), godz. 20.

Miejsce: City Club (ul. Lanca 3)

Bilety: 10zł (dostępne w City Clubie)

Uwaga wejściówki: dwie pierwsze osoby, które pojawią się w naszej redakcji z gazetą otrzymają bezpłatną wejściówkę na koncert.

Fot.
Messa – Paweł Gil
D’Dorsh – Krystyna Janusz