OLYMPUS DIGITAL CAMERAZłoty, srebrny i brązowy medal na silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju bokserskim pomięci zasłużonego trenera A.A. Sorokina w miejscowości Gusiew przywieźli zawodnicy Kętrzyńskiego LKS „Niedźwiedź”. Byli to Norbert Jakubi 69 kg, Kacper Szwajdych 32 kg i Karol Jakubi 54 kg wraz z trenerem Kamilem Kondejem.

Emin Huseynov

Podczas imprezy walki toczyło 140 pięściarzy z 22 Klubów z obwodu kaliningradzkiego, Łotwy oraz Polski. W kategorii Juniorów do 69 kg Norbert Jakubi w drodze do finału pokonał zawodników z Gwardejska i Svetłogorska. W finałowym starciu pokonał jednogłośnie na punkty bardzo doświadczonego brązowego medalistę Mistrzostw Rosji Juniorów z Kaliningrada Arkadia Gawrykina.

Kacper Szwajdych w kategorii młodzik (2000-2001) do 32 kg wygrał walkę półfinałową z zawodnikiem z Gusiewa. W walce finałowej niestety sędziowie punktowali remis z wskazaniem na przeciwnika. Kacper miał swój pierwszy występ na Międzynarodowej arenie.

Karol Jakubi w kategorii kadet do 54 kg w ćwierćfinale pokonał przeciwnika z Gusiewa jednogłośnie. W półfinałowym starciu spotkał się z dwukrotnym mistrzem Łatwii. Po zaciętym pojedynku ostatecznie przegrał 2:1.

Kętrzyńscy pięściarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując ofensywny styl walki. Norbert Jakubi został wyróżniony jako najlepszy zawodnik turnieju.

Był to znakomity sprawdzian naszych zawodników przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski.