IMG_9962
Program „The Voice Of Poland” emitowany przez TVP 2 cieszy się sporą popularnością wśród widzów. Jego ideą jest poszukiwanie i promowanie wokalnych talentów. Tych jak widać po uczestnikach programu nie brakuje. Tym bardziej miły jest fakt, że w tym gronie znajduje się kętrzynianka – Oksana Predko.

Wojciech Caruk

Oksana zajmuje się muzyką już od 20 lat, kiedy to jako mała dziewczynka stawiała pierwsze kroki na scenach lokalnych przeglądów. W 2003 roku wraz z zespołem Toronto zdobyła drugie miejsce w koncercie „Debiuty” podczas festiwalu w Opolu. W 2005 roku wydała z zespołem płytę p.t. „Miasto”, zdobywając też nominację do nagrody Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Przez cały ten okres aktywnie zajmowała się muzyką, biorąc udział w innych programach telewizyjnych, teraz ponownie powraca na szklany ekran.

– Dwa dni przed terminem dowiedziałam się o precastingu – mówi Oksana Predko. – Stwierdziłam, że do trzech razy sztuka, bo wcześniej była Szansa na Sukces i X-faktor, jednak nie były to starty zakończone sukcesem. Na przesłuchaniach do The Voice Of Poland byłam przerażona. Śpiewam już tak długo, a co jeśli nikt z jurorów się nie odwróci, udzielając mi swojego głosu?

Jak się okazuje obawy Oksany były bezpodstawne, a jej wykonanie utworu „Secrets” z repertuaru One Republic zachwyciło jurorów. Dzięki temu Oksana przeszła do kolejnego etapu programu. Wokalistka zdecydowała się dołączyć do programowej drużyny Marii Sadowskiej.

– Maria mimo swojej rzadkiej obecności w mediach jest niezwykle wartościową i aktywną artystką nie tylko na polu muzycznym. Poza tym stylistycznie jest mi najbliższa – uzasadnia kętrzynianka.
Ze swoim udziałem w programie wiąże duże nadzieje, ponieważ swoją przyszłość widzi tylko i wyłącznie w powiązaniu z muzyką.

– Chcę być tam jak najdłużej i pokazać się z jak najlepszej strony – dodaje Predko. – Może dzięki temu uda mi się szybko wydać płytę, nad którą pracuję już od dłuższego czasu i wrócić na ukochaną scenę. Przy realizacji płyty pracuję z genialnym kompozytorem i nietuzinkowym producentem, Markiem Dziedzicem.

Oksana jest obecnie studentką muzykologii w Instytucie Muzykologii na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ważne jest dla niej wsparcie ze strony mieszkańców rodzimego miasta?

– Najważniejsze żeby znaleźli czas i chęć na oglądanie programu zarówno w TV, jaki i w internecie – odpowiada zdecydowanie.