DSCF0593Granica Kętrzyn wygrała ważne spotkanie z Barkasem Tolkmicko. Po nim jak burza zgromiła na wyjeździe Mazur Pisz. Niestety szczęścia zabrakło naszemu zespołowi w starciu z Promieniem Mońki.

Rafał Rypina

Mecz: Granica Kętrzyn – Barkas Tolkmicko

Spotkanie z Barkasem Tolkmicko było ważne z tego względu, że Granica aby myśleć o zbliżeniu się do strefy zespołów nie zagrożonych spadkiem, musiała to spotkanie wygrać. To zadanie było bardzo trudne, gdyż zespół Barkasa Tolkmicko mimo tego, że jest beniaminkiem to mierzy w tym sezonie w miejsce w pierwszej trójce tabeli. Widać to było na boisku podczas meczu, gdy to grę prowadził zespół gości, a Granica wyraźnie nastawiona była na grę z kontrataku.

Pierwszy bramkę zdobył faworyzowany Barkas po rzucie karnym wykonywanym przez Kamila Kuczkowskiego, po faulu Piotra Walczyka na jednym z zawodników gości. Ta sytuacja nie podłamała naszych zawodników, którzy już 9 minut później doprowadzili do remisu, kiedy to doskonałym zagraniem popisał się Konrad Szerszeń, dostrzegając dalekim podaniem w polu karnym Tomka Rotenberga, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Druga połowa to zdecydowane ataki gości i pewna postawa obrony Granicy na czele z debiutującym w drużynie seniorów Granicy – Piotrem Walczykiem. Taka postawa bloku defensywnego dawała nadzieję, że uda się wyprowadzić decydujący o wyniku kontratak.

Do takiej sytuacji doszło w 69 minucie. Atak Granicy został zatrzymany zagraniem ręką przed polem karnym Barkasa (choć z trybun wydawało się, że zagranie było w polu karnym). Do wykonania rzutu wolnego podszedł Szymon Szmelc, który strzałem w prawy róg bramki gości pokonał bramkarza, co dało wynik 2:1.

Barkas w tym momencie nie miał nic do stracenia i ruszył zdecydowanie do ataków. Ataki te jednak były umiejętnie rozbijane przez naszych obrońców, dzięki czemu Granica wydarła 3 punkty faworyzowanemu rywalowi.

Skład Granicy: 84. Piotr Walczyk – 4. Kamil Piątkowski, 13. Paweł Aleksandrowicz, 11. Mateusz Lachowski, 16. Tomasz Rotenberg (92′ 2. Robert Mańkowski), 17. Daniel Wierzbowski, 9. Marek Traut, 15. Mateusz Michałowski, 10. Szymon Szmelc (70′ 14. Damian Mazurowski), 7. Mikołaj Rałowiec (91′ 8. Piotr Sobczuk), 19. Konrad Szerszeń

Granica Kętrzyn – Barkas Tolkmicko 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 – 28′ Kamil Kuczkowski (k), 1:1  – 37′ Tomasz Rotenberg, 2:1 – 69′ Szymon Szmelc

Mecz: Mazur Pisz – Granica Kętrzyn

Granica Kętrzyn wygrała na wyjeździe z Mazurem Pisz w 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Granica rozegrała mecz w składzie: Piotr Walczyk – Paweł Aleksandrowicz, Paweł Bijata (Piotr Sobczuk), Marek Traut, Mateusz Michałowski, Robert Mańkowski (Rafał Jakubczak), Mikołaj Rałowiec, Kamil Piątkowski, Kacper Rałowiec, Daniel Wierzbowski (Tomasz Rotenberg), Konrad Szerszeń (Damian Mazurowski)

Mecz: Granica Kętrzyn – Promień Mońki

Granica Kętrzyn kolejny raz wraca na tarczy ze spotkania wyjazdowego. Tym razem lepszym zespołem okazał się ostatni w tabeli Promień Mońki.

Promień rozpoczął spotkanie bardzo zmobilizowany i od początku starał się narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Pierwsze minuty pokazały, że zawodnicy wyszli na boisko z ogromną chęcią walki o zwycięstwo w tym meczu. Dosyć często przedostawali się w pobliże pola karnego gości. Od pierwszych minut posiadali nieznaczną przewagę na boisku. W 25 min. pięknym strzałem popisał się K. Czeremcha i bramkarz gości z wielkim trudem wybija piłkę na rzut rożny. W 34 min. kolejna doskonała okazja do zdobycia bramki, lecz D. Purta zbyt lekko uderza z kilku metrów i bramkarz Granicy nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

Po przerwie piłkarze gospodarzy nadal atakowali, gra toczyła się przez większą jej część na połowie przeciwnika. W 52 min. groźnie uderzał K. Zalewski minimalnie obok słupka. W 54 min. znowu groźny strzał tym razem uderzał W. Połuszejko. O przewadze Promienia świadczy fakt, iż co chwilę wykonywali rzuty rożne lub wolne w okolicach pola karnego Granicy. W 82 min. goście oddali pierwszy i jak się okazało jedyny strzał w światło bramki Promienia. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem bezbramkowym w ostatniej akcji spotkania po rzucie rożnym w polu karnym został przewrócony zawodnik Promienia i sędzia dyktuje “jedenastkę”. Bezbłędnym wykonawcą rzutu karnego okazał się A. Popławski. Bramka ta dała zwycięstwo gospodarzom i 3 pkt. w ligowej tabeli.

Promień: Jabłoński – Młodzianowski, Zalewski, Koźlik, Maciorowski – Wojtkielewicz, Godlewski, Popławski, Purta, Czeremcha /70. Zalesko/ – Odyjewski /46. Połuszejko, 88. Kolendo/.

Bramka: A. Popławski /90. karny

Następny mecz Granica rozegra u siebie 6 października 2013 r. o godz. 15:00, a przeciwnikiem będzie LZS Narewka.