pracownia plastyczna
U Antoniny Wasilewskiej szlifują swój kunszt przyszli artyści

Wśród różnorodnej oferty Kętrzyńskiego Centrum Kultury skierowanej do mieszkańców miasta każdy może odnaleźć coś dla siebie. Działalność KCK to nie tylko imprezy i wydarzenia, ale przede wszystkim działalność stałych sekcji, w których można szlifować swoje zdolności i rozwijać talenty. Jedną z takich możliwości daje pracownia plastyczna.

Wojciech Caruk

Instruktorem pracowni od wielu lat jest Antonina Wasilewska. Prowadzi ona zajęcia z zainteresowanymi osobami w każdym wieku.

– Nie mamy żadnych ograniczeń i do naszych działań zapraszamy wszystkich zainteresowanych – mówi instruktorka. – Wszyscy chętni mogą przyjść na najbliższe spotkania organizacyjne. Dzieci i młodzież w wieku od lat 4 do 15 spotkają się 23 października o godz. 15, natomiast starsza młodzież i osoby dorosłe 25 października o godz. 18.

Działalność pracowni podzielona jest według grup wiekowych. O bieżącej działalności można dowiadywać się bezpośrednio w siedzibie KCK. Celem zajęć dla najmłodszych jest rozwijanie wyobraźni dziecięcej, zdolności manualnych, wprowadzanie różnych technik plastycznych. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy plastycznej. Od kilku lat, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców funkcjonuje również Koło Plastyczne „Vena” dla dorosłych. Zajęcia kierowane są do tych, którzy być może w przyszłości chcieliby kontynuować naukę w szkołach średnich i wyższych na kierunkach plastycznych oraz do tych, którzy po prostu lubią malować. Celem jest rozwijanie uzdolnień plastycznych, szkolenie warsztatu, integracja osób uzdolnionych artystycznie, organizacja wystaw. To właśnie dzięki działalności Antoniny Wasilewskiej i jej pracowni na wielu imprezach możemy podziwiać piękne dekoracje zdobiące scenę podczas m.in. Kaziuków – Wilniuków, przeglądów artystycznych czy finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fot. Wojciech Caruk