CAM00303W hali widowiskowo-sportowej na ulicy Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn. Celem turnieju była popularyzacja oraz doskonalenie umiejętności gry w piłkę siatkową w środowisku szkół gimnazjalnych w Kętrzynie i okolicach.

Łukasz Nikraszewicz

W turnieju uczestniczyło 5 zespołów (Gimnazjum nr 1 Kętrzyn, Gimnazjum nr 2 Kętrzyn, Gimnazjum nr 3 Kętrzyn I, Gimnazjum nr 3 Kętrzyn II, Gimnazjum KAROLEWO ). Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Gra toczyła się do dwóch wygranych setów. Wygrana 2pkt, przegrana 1pkt.

Po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że zwycięzcą turnieju został pierwszy zespół Gimnazjum nr 3 z Kętrzyna, drugie miejsce przypadło drugiemu zespołowi z tego samego Gimnazjum. Trzecie miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum z Karolewa.

Zwycięska drużyna otrzymała okazały Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn oraz pamiątkowe medale, które zostały wręczone również zespołom zajmującym odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Organizatorzy dziękują wszystkim gimnazjom za udział w turnieju, a także osobom zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie całego turnieju. Organizator: MOSiR Kętrzyn