Kamila
Kętrzynianie stanęli na wysokości zadania by pomóc chorej Kamili

Akcja pomocy chorującej na białaczkę Kamili przeszła najśmielsze oczekiwania jej organizatorów. Podczas sobotniej akcji, która odbyła się 20 października w ciągu sześciu godzin zarejestrowało się 648 osób.

Ewa Brzostek

Uśmiechnięta twarz 30-letniej kobiety była widoczna na wielu witrynach sklepowych, słupach i portalach internetowych. To Kamila, mama malutkiego Antosia, która w tym roku dowiedziała się o chorobie, białaczce. Na to nieme wołanie o pomoc odpowiedziało ponad sześciuset Kętrzynian, którzy mimo brzydkiej pogody pojawili się w auli gimnazjum, aby zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

– Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Kętrzyn spisał się na medal. Otrzymaliśmy wielkie wsparcie, taką bezinteresowną i spontaniczną pomoc ludzi – cieszy się Katarzyna Tarasewicz, starsza siostra, która poruszyła niebo i ziemię, aby ratować życie Kamili.

Do jej akcji włączyli się znajomi i nieznajomi, których przejął los chorej dziewczyny.

– To była taka lawina działań. Myślę, że taki wynik był możliwy przez to, że Kasia była w to emocjonalnie zaangażowana, gdy stawała i prosiła o pomoc. Ja i wiele innych osób zaangażowaliśmy się w promowanie akcji oddawania szpiku bez większego namysłu – opowiada Aneta Pyrzak, koleżanka z pracy.

Dzięki naszym nagraniom w Kętrzyńskiej Telewizji Internetowej ten wspaniały zryw serca mogła zobaczyć sama Kamila.

– Przez klika dni moja siostra była w domu na przepustce. W internecie widziała nagranie z marszu dzieci trzymających baloniki z hasłem „zostań dawcą” i potem materiał z rejestracji i była bardzo wzruszona. Myślę, że nawet nie przypuszczała, że tak wielu ludzi zainteresuje jej los – mówi Katarzyna Tarasewicz.

Rodzina Kamili bardzo dziękuje pielęgniarkom, lekarzowi, fundacji DKMS, wolontariuszom, nauczycielom, uczniom, przedszkolakom, mediom, władzom samorządowym, przedsiębiorcom, którzy udostępnili witryny sklepowe i pomogli w dodrukowywaniu ulotek, harcerzom, Kętrzyńskiemu Centrum Kultury, policjantom, Towarzystwu „Amazonki”, PCK, kościołom różnych denominacji, wszystkim, którzy zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku, każdej życzliwej osobie, która wspierała dobrym słowem i służyła pomocą.

Zachęcamy, aby rejestrować się na stronie www.dkms.pl w zakładce rejestracja jako potencjalny dawca szpiku. Kto wie, może ktoś z nas będzie tym, który podaruje drugiemu człowiekowi życie.