farben_lehrefotoJedna z legend polskiej sceny punk przyjeżdża do Kętrzyna! Promocja „Kultury Troche…” wespół z City Clubem przygotowały wyjątkowo muzyczny listopad. Dwa tygodnie po grupie Cochise miasto gościć będzie Farben Lehre! Koncert odbędzie się 23 listopada, a płockiej formacji towarzyszyć będą zespoły Skowyt i Offensywa.

Zespół Farben Lehre powstał w 1986 roku w Płocku, a jego liderem od samego początku jest charyzmatyczny wokalista Wojtek Wojda. Przez lata całe grupa pracowała na swoją pozycję, w międzyczasie nagrywając kilka rewelacyjnie przyjętych albumów oraz prezentując się na niezliczonych festiwalach w Polsce i zagranicą. Zespół miał okazję dzielić scenę z takimi legendarnymi formacjami, jak: THE EXPLOITED, GBH, OI POLLOI i U.K.SUBS.

W 2004 roku grupa wyruszyła w trasę „PankRegeParty Tour 2004”, natomiast od 2005 roku Wojtek Wojda jest organizatorem, a zespół Farben Lehre gospodarzem inicjatywy pod nazwą „Punky Reggae Live”, która rokrocznie pojawia się w wielu miastach w całej Polsce. Obecnie promuje album „Achtung 2012” wydany przez firmę Lou & Rocket Records.

W towarzystwie Farben Lehre pojawią się dwa młode, ale już dobrze znane zespoły: Offensywa ze szczecina i warszawski Skowyt. Pierwsza grupa dobrze znana jest części publiczności oglądającej telewizyjne show Must Be The Music, natomiast stołeczny band dał się poznać nieco wcześniej albumem „Achtung Polen!”. Obie formacje zaprezentowały się podczas tegorocznego Przystanku Woodstock.

Marek Szymański

Termin: 23 listopada,
Miejsce: City Club, ul. Lanca 2