Jesień jest piękną, wielobarwną porą roku. Jesień życia także nie musi być ponura i samotna. Szczególnie gdy wkraczają w nią małe słoneczka przedszkolaki. „I niech Was nie bolą biodra i kolana, byście mogli tańczyć do białego rana. I niech Was nie boli bok, byście byli radośni cały rok.’’ Z takimi życzeniami 22 października dzieci 5-6 latki grup Smerfy i Biedronki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Malinka’’ udały się do Domu Pomocy Społecznej.

Z okazji Dnia Seniora zaprezentowały pensjonariuszom bogaty program artystyczny: wiersze, piosenki, tańce, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Anny Rackiej, Marzeny Jasionowicz, Teresy Warno i Celiny Rostkowskiej. Jesienne prace plastyczne wykonane przez dzieci z zastosowaniem różnorodnych technik ozdobiły korytarze Domu Pomocy Społecznej. Już od najmłodszych lat wdrażamy naszych wychowanków do pamiętania o osobach słabszych, starszych, wymagających pomocy. Dzięki temu zarówno one same, jak i rodzice chętnie współpracują wspierając nasze przedsięwzięcia.

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej nagrodzili występy dzieci gromkimi brawami, a rozświetlone i rozpromienione twarze wyrażały najwyższe uznanie dla małych artystów.

Na zakończenie spotkania dyrektor przedszkola Rakowska Grażyna złożyła wszystkim Seniorom serdeczne życzenia i podziękowała za wieloletnią współpracę. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki „Słodkie kwiatki’’.

Marzena Jasionowicz