01_65W Paryżu odbyła się 33 edycja Międzynarodowego Biegu Paryskiego, w ramach którego rozegrany był również Międzynarodowy Półmaraton Strażaków. Start i meta biegu zlokalizowana była w pobliżu pięknego zamku w dzielnicy Vincennes, a trasa półmaratonu przebiegała urokliwymi alejkami i ścieżkami lasku w bezpośrednim sąsiedztwie zamku.

W 33 edycji biegu wystartowało ponad 2800 zawodników, wśród których było ponad 350 strażaków z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Belgii, Węgier, Szwajcarii oraz 7-osobowa reprezentacja Polski.

Klasyfikację strażacką zdominowali Polacy, którzy zajęli cztery czołowe lokaty. Trasę o długości 21,097 km najszybciej pokonał kętrzyński strażak Damian Pieterczyk, który zwyciężył jednocześnie w klasyfikacji generalnej półmaratonu, osiągając czas 1:09:00. Na drugim miejscu przybiegł Damian Glapiak (KP PSP Kościan), mijając metę z czasem 1:11:23. Trzecie miejsce zajął Maciej Dawidziuk (KM PSP Jelenia Góra), wyprzedzając na linii mety kolejnego z Polaków – Marka Książka (KP PSP Otwock), który osiągnął ten sam czas – 1:11:26.

Suma uzyskanych punktów i zajętych miejsc polskich strażaków biegaczy dała naszemu zespołowi bezapelacyjne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej zawodów. Drugie miejsce uzyskali Hiszpanie, a trzecie strażacy z Portugalii. Swoim znakomitym występem nasz strażak Damian Pieterczyk przyczynił się w wymierny sposób do tego, że to polscy strażacy w tym roku są najlepsi w biegach długodystansowych. Gratulujemy.

mł. bryg. Szymon Sapieha