philips stypendiaPhilips wspiera najzdolniejszych

Kętrzyński oddział firmy Philips Lighting przy współpracy z Fundacją św. Mikołaja przyznał stypendia dla uczniów szkół podstawowych. Stypendystami zostały cztery osoby ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kętrzynie.

Wojciech Caruk

Idea programu stypendialnego realizowana jest już od piętnastu lat. Stypendia może ufundować każdy, kto chce pomóc zdolnym osobom. Pieniądze można przekazywać przez szkoły uczestniczące w programie. W Kętrzynie takim mecenasem młodych talentów okazała się być firma Philips Lighting, fundując dofinansowanie dla czwórki dzieci. Uroczyste wręczenie grantów odbyło się 4 listopada w SP1 i SP4. Prezes Philipsa Andrzej Malicki zaprezentował dzieciom film promocyjny firmy, a także zaprosił do odwiedzenia zakładu w ramach klasowej wycieczki. Zgodnie z zasadami programu realizowanego przez Fundację św. Mikołaja stypendia przyznawane są uczniom szczególnie wyróżniającym się w nauce i aktywnym, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie swoich talentów i zdolności. W przypadku kętrzyńskich podstawówek z ideą wsparcia wystąpiła firma Philips Lighting.

– Kilka tygodni temu uczestniczyłem w spotkaniu, na którym Fundacja prezentowała swoje działania i pomyślałem, że może być to niezła inicjatywa dla Kętrzyna, dla naszych dzieciaków – mówi Andrzej Malicki, prezes kętrzyńskiej filii Philipsa. – Warto wspierać dzieci aktywne i utalentowane, które robią coś więcej ponad zwykłe chodzenie do szkoły i uczestniczenie w lekcjach. Z wielką ochotą przystąpiliśmy do tego programu.

Jednym z kryteriów przyznania stypendium jest wiek i klasa, do jakiej uczęszczają wyróżnieni uczniowie. Program dotyczy dzieci i młodzież z klas piątych i szóstych ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

– Postanowiliśmy zacząć od podstawówek – dodaje Malicki. – Wybraliśmy dwie szkoły, które są w kętrzyńskim rankingu najlepsze, czyli SP1 i SP4.

Fot. Wojciech Caruk

Philips Lighting przekazał środki finansowe dla wyróżniających się uczniów.