rodzina tenisowa
Najmłodsze kętrzynianki nie miały sobie równych

Cztery złote medale, trzy srebrne i cztery brązowe to dorobek kętrzyńskich tenisistów stołowych UKS Olimp Kętrzyn w VI Memoriale Marty Komor. Julia Syhłowyj (kategoria skrzat – do 8 lat), Ola Jakubiuk (żaczka – do 10 lat) i Piotr Bobrowski (junior) wygrali swoje kategorie. Czwarty złoty medal w kategorii open dorzucił Jarosław Wikira, trener kętrzyńskich pingpongistów, a jednocześnie zawodnik II-ligowej Piłeczki Pisz.

6 już Memoriał Marty Komor ściąga do Kętrzyna najlepszych tenisistów stołowych z województwa. W tym roku było podobnie. Julia Cieśniewska z Mrągowa, Paulina Żukowska z Pisanicy, Arkadiusz Kucharski z Pisanicy to ścisła czołówka wojewódzka w swoich kategoriach.

Z Grand Prix do Kętrzyna

Cieśniewska i Kucharski jeszcze w piątek i sobotę walczyli w Grand Prix młodzików i młodziczek, który rozgrywany był w Warszawie. Krzysztof Targoński, organizator kętrzynskiego turnieju mówi, że potwierdza to tylko wysoką rangę memoriału.

– Należą się słowa podziękowania zawodnikom i trenerom, że po raz kolejny tak licznie stawili się na naszych turnieju. A przecież tych dwoje młodych zawodników mogło wybrać odpoczynek po męczącej wyprawie do Warszawy na Grand Prix – mówi Krzysztof Targoński.

Na zawodników czekały w Kętrzynie trudne mecze z najlepszymi w województwie, ale był również słodki poczęstunek, herbata i kawa i czas na dyskusje o przyszłości tenisa stołowego w naszym województwie. Poczęstunek to domena rodziców ketrzynskich zawodników, którzy i tym razem spisali się na medal, przygotowując ciasta na miarę sukcesów ich pociech. Dyskusje o tenisie to już domena trenerów i opiekunów. Krzysztof Targoński z dumą ocenia, że przyszłość kobiecego tenisa stołowego na Warmii i Mazurach wykuwa się właśnie w Kętrzynie. Całe podium w najmłodszej kategorii skrzatek i dwa pierwsze miejsca w żaczkach, drugie w młodziczkach – to dowód na siłę ketrzyńskiego ping ponga dziewcząt.

– Nasze dziewczyny to ścisła czołówka wojewódzka. Jestem pewny, że przy tym zaagażowaniu w treningach, o kilku z nich może być głośno w Polsce za kilka lat – przekonuje Targoński.

Najmłodsze z medalami

Finały w najmłodszych kategoriach to wewnętrzna sprawa zawodników UKS Olimp. Skrzaty wygrała Julia Syhłowyj wygrywając w finale z Helenką Kosior. Trzecia była Wiktoria Wikira. W żaczkach najlepsza okazała się waleczna i coraz silniejsza Ola Jakubiuk (druga w rankingu wojewódzkim), która pokonała Julię Archacką. Obie mają bardzo duże szanse na występ w Mistrzostwach Polski żaczek.

Wśród młodziczek (11-12 lat) walecznie zaprezentowała się Aniela Żukowska (trzecia w rankingu wojewódzkim), która przegrała dopiero w finale z faworytką z Mrągowa – Julią Cieśniewską. Przegrana po wyrównanej walce, ale łzy po meczu to wyraz sportowej złości. Trzecia wśród młodziczek była Dominika Syhłowyj. Szymon Pupel (żak) nie dał rady koalicji zawodników z Pisanicy w swojej kategorii, ale dużo lepiej zagrał ze starszymi (młodzicy) i niespodziewanie zdobył brązowy medal. Trzeci wśród kadetów był Michał Jędrzejczak.

Wikira najlepszy w open

Swoją kategorię wygrał także junior Piotr Bobrowski, na co dzień reprezentant III-ligowego UKS Olimp Kętrzyn. W kategorii open faworyt był jeden – Jarosław Wikira z Kętrzyna. Na turniej przyjechał z porannego meczu II-ligowej Piłeczki Pisz. Wprost z samochodu został wywołany do stołu, podbiegł do stołu i wygrywał już do końca turnieju Podobnie było rano. W meczu z Bronią Radom wygrał wszystkie swoje gry i jego dobry występ przyczynił się do zdobycia przez Piszan pierwszego punktu w rozgrywkach.

Medaliści oprócz dyplomów otrzymali nagrody i upomniki, które przekazały MTI Furninova, Philips, kwiaciarnia Państwa Kosior, GAS-tech i MOSiR Kętrzyn.

Jarosław Żukowski
FOT. Jarosław Żukowski

Wyniki VI Memoriału Marty Komor Kętrzyn 24.11.2013

Skrzat: Dziewczęta
1. Syhłowyj Julia – UKS OLIMP KĘTRZYN
2. Kosior Helena – UKS OLIMP KĘTRZYN
3.Wikira Wiktoria – UKS OLIMP KĘTRZYN

Skrzat: Chłopcy
1. Markowski Dominik – LUKS ABC Żak Pisanica
2. Bobryk Igor – Nawiady
3. Gajewski Wojciech – UKS Konieczki Ełk

Żaczki:
1. Jakubiuk Aleksandra – UKS OLIMPKĘTRZYN
2. Archacka Julia – UKS OLIMP KĘTRZYN
3. Pawłowska Zuzanna – MKS MRĄGOWIA MRĄGOWO

Żacy:
1.Kucharski Arkadiusz – LUKS ABC Żak Pisanica
2. Markowski Dominik – LUKS ABC Żak Pisanica
3. Malinowski Kacper – LUKS ABC Żak Pisanica

Młodziczki:
1.Cieśniewska Julia – MKS MRĄGOWIA MRĄGOWO
2.Żukowska Aniela – UKS OLIMP KĘTRZYN
3.Syhłowyj Dominika – UKS OLIMP KĘTRZYN

Młodzicy:
1.Kucharski Arkadiusz – LUKS ABC Żak Pisanica
2.Szałaj Daniel – UKS KONICZYNKI EŁK
3.Pupel Szymon – UKS OLIMP KĘTRZYN

Kadetki:
1.Żukowska Paulina – LUKS ABC ŻAK PISANICA
2.Cieśniewska Julia – MKS MRĄGOWIA MRĄGOWO
3.Kondracka Marika – LUKS ABC ŻAK PISANICA

Kadeci:
1.Cudnowski Bartosz – LUKS ABC Żak PISANICA
2.Markowski Artur – LUKS ABC Żak PISANICA
3.Jędrzejczak Michał – UKS OLIMP KĘTRZYN

Juniorki:
1. Żukowska Paulina – LUKS ABC ŻAK PISANICA
2.Trochim Aleksandra – GIŻYCKO
3.Kondracka Marika – LUKS ABC ŻAK PISANICA

Juniorzy:
1.Bobrowski Piotr – UKS OLIMP ĘTRZYN
2.Cudnowski Bartosz – LUKS ABC ŻAK PISANICA
3.Markowski Artur – LUKS ABC ŻAK PISANICA

Open:
1. Wikira Jarosław – KĘTRZYN
2.Ferenc Piotr – GIŻYCKO
3.Markowski Artur – WIĄZOWNA