IMG_Wernisaż z Sponsorami Poprawiony
Wybiorą najlepszych pejzażystów

Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Klub Foto MX zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „Pejzaż Polski”. Wernisaż odbędzie się 11 listopada o godz. 16 w Galerii KCK przy ul. Sikorskiego 24a (II piętro).

Wojciech Caruk

Już po raz dwunasty KCK i Klub Foto MX ogłosiło w tym roku konkurs o tematyce krajowego pejzażu. Do tegorocznej edycji zgłosiło się łącznie 73 autorów, którzy nadesłali 422 prace wykonane różnorodnymi fotograficznymi technikami. W porównaniu z ubiegłym rokiem statystyki uczestników wzrosły dwukrotnie. Komisja jurorska nagrodzi najlepsze prace, a wyniki konkursowe poznamy podczas listopadowego wernisażu.

– Ilość prac i uczestników mocno mnie zaskoczyła – mówi Lucjan Mikulski, instruktor fotografii KCK. – Tegoroczna edycja przyciągnęła dużą ilość fotografów. Rok temu mieliśmy wysoki poziom mimo niewielkiej frekwencji. Teraz ten poziom zachowaliśmy, a liczba wzrosła. To świadczy o zainteresowaniu naszym konkursem.

Konkurs od wielu lat cieszy się zainteresowaniem i uznaniem fotografów z całej Polski. Udział w nim mogą brać wszyscy, którym nie obca jest fotograficzna pasja. Niektórzy są stałymi uczestnikami kętrzyńskiego przeglądu.

– Są fotografowie, którzy co roku przysyłają do nas swoje prace – dodaje Mikulski. – Traktuję ich już prawie jak przyjaciół konkursu. W gronie uczestników są osoby z dużym doświadczeniem, zajmujące się fotografią zawodowo. Jednak jesteśmy otwarci na każdego pasjonata aparatu i krajobrazu.

Coroczne wernisaże cieszą się dużą frekwencją i zainteresowaniem. Dla wielu widzów i twórców jest to rodzaj fotograficznego święta. Podobnej atmosfery można spodziewać się 11 listopada.

– Na wystawie będzie można zobaczyć ok. 100 najlepszych prac polskich pejzażystów, wybranych przez jurorów spośród wszystkich nadesłanych zdjęć – informuje Mikulski, komisarz wystawy. – Jest to też okazja do spotkania z niektórymi twórcami, wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń.