image002
Zamiast stacji paliw będzie budynek handlowo-mieszkalny

Po stacji paliw obok Przedszkola „Puchatek” został już pusty plac. Budynek został rozebrany kilka tygodni temu. W tym miejscu ma powstać kamienica nawiązująca stylem do sąsiadujących obiektów z funkcją mieszkalną i handlową.

Ewa Brzostek

Pusty plac, na którym jeszcze do niedawna stał niewielki kwadratowy budynek ma już swoje przeznaczenie. Ma tam powstać piętrowa kamienica z poddaszem użytkowym nawiązująca swoim stylem do obiektów znajdujących się wzdłuż ulicy Sikorskiego. Ma to być budynek z wysokim dachem krytym czerwoną dachówką. Na parterze będą znajdowały się lokale usługowo-handlowe, na piętrze i poddaszu w zależności od zapotrzebowania potencjalnych nabywców mają powstać mieszkania lub pomieszczenia usługowe. Nie wykluczone, że pod budynkiem zostanie zlokalizowany parking podziemny. Tyle plany i to odległe.

– Rok 2013 i 2014 to będzie etap opracowywania koncepcji architektonicznej, uzgodnień i projektowania budynku, dopiero w roku 2015 i 2016 nastąpi faza budowania – informuje Arkadiusz Książek, prezes Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kętrzynie.

Rozebrany budynek po stacji paliw był w bardzo złym stanie technicznym. W 2011 roku zakończono tam rekultywację. Budowla, zapamiętana jako stacja paliw Centrali Produktów Naftowych, a później również PKN Orlen. W miejscu znajdował się sklep z częściami oraz stacja benzynowa Gustawa Samuscha. Obiekt nie był jednak ani w rejestrze ani w ewidencji zabytków.