DSC_5818Mikołaj wjedzie na lodowisko

Już 6 grudnia planowane jest otwarcie lodowiska. Tradycyjnie będzie ono funkcjonowało przy amfiteatrze. W prezencie od Mikołaja, tego dnia, mieszkańcy Kętrzyna będą mogli bezpłatnie skorzystać z uroków tego białego sportu.

Ewa Brzostek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował otwarcie lodowiska na 6 grudnia. Już od kilku lat tradycyjnie w prezencie od Mikołaja mieszkańcy otrzymują możliwość aktywnego wypoczynku na lodowisku. 6 grudnia wstęp wolny. W kolejne dni koszt wejścia na taflę to 2 zł. za godzinę. Lodowisko będzie czynne od godz. 8.00 do 21.00 w weekendy od 9.00 do 22.00. Jakie jeszcze atrakcje będą związane z lodowiskiem?

– Aplikowaliśmy do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie weekendowej szkółki łyżwiarskiej dla dzieci i młodzieży, podczas, której będą odbywały się zorganizowane zajęcia na lodowisku. W czasie ferii za zgodą Burmistrza i Rady Miejskiej utrzymamy formułę wolnego wstępu na lodowisko w ramach organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży – mówi Aneta Janczuk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Organizatorzy mają nadzieję, że proces technologiczny i aura pozwolą, aby zimowa atrakcja funkcjonował bez problemów od 6 grudnia do końca lutego. Nie wykluczone, że lodowisko będzie działało jeszcze w marcu, ale to będzie uzależnione od pogody.

– Wszystkich sympatyków aktywnego wypoczynku zapraszamy na lodowisko miejskie. Zachęcamy do rozważnego i bezpiecznego korzystania. Prosimy o dostosowanie się do regulaminu obiektu – zaprasza Aneta Janczuk.