_MG_3674Koncert „Cisza jak ta”

– Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko „Cisza Jak Ta” – napisał o zespole dziennikarz radiowej Trójki. I rzeczywiście – wśród młodych kontynuatorów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 6 autorskich płyt i zagrał ponad 400 koncertów na scenach w całej Polsce. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, a 5 płyta zespołu „Nasze Światy” została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2012. Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 3 mln wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma niemal 30 tysięcy słuchaczy i przyjaciół.

A na koncertowym “pokładzie” Ciszy: trzy gitary, perkusja, flet, skrzypce, saksofon i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Do tego zawsze towarzyszący zespołowi na scenie Juno – pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów „Ciszy Jak Ta” jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów – Leśmiana, Stachury czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze. Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 10 z górą lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w euforii. Poetyckiej radości bycia i współtworzenia chwili. Zespół współtworzy bowiem swoje koncerty ze słuchaczami chętnie wciągając publiczność do wspólnego śpiewania piosenek w myśl Bellonowskiego “współbytowania w śpiewie…”

Beata Szuksztul

5 grudnia (czwartek) Kętrzyńskie Centrum Kultury w ramach zbliżających się mikołajek przygotowało dla państwa miłą niespodziankę w postaci koncertu zespołu „Cisza jak ta”, który odbędzie się w sali kinowo-widowiskowej o godz.19. Koncert ten będzie drobnym prezentem mikołajkowym od naszego Centrum Kultury dla wszystkich miłośników poezji śpiewanej. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Kasie Kina Gwiazda od godz. 18.-21.