TdS2013_KV_male
Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie walczy o jedną z 10 pracowni multimedialnych i szkolną salę kinową w konkursie Tesco dla Szkół – „Talent do Niemarnowania”. Uczniowie są coraz bliżej zwycięstwa! Kętrzynianie zostali nagrodzeni przez Jury za napisanie krótkiego wierszyka poświęconego niemarnowaniu żywności. Uczniowie potrzebują jednak wsparcia, aby osiągnąć jak najwyższe miejsce w rankingu. Już dziś możesz im pomóc i zagłosować na konkursowy film na stronie www.tescodlaszkol.pl

W ramach 11. edycji programu Tesco dla Szkół uczniowie mieli nakręcić 2-minutowy film, namawiający do niemarnowania żywności. Udział wzięło aż 587 zespołów z całej Polski, a wśród nich „Zespół teatralny PaniKa” z Kętrzyna. Obecnie uczniowie zajmują 7 miejsce w województwie warmińsko – mazurskim oraz 205 miejsce w rankingu krajowym. Szkoła, która zajmie pierwszą lokatę w województwie, zdobędzie salę kinową. Z kolei placówki edukacyjne, które uplasują się na początku rankingu, mają szansę na zdobycie jednej z 10 pracowni multimedialnych. Żeby otrzymać dodatkowe punkty i zwiększyć swoją szansę na zwycięstwo, młodzi Kętrzynianie wzięli udział w dodatkowym zadaniu dla uczestników konkursu.

Zadanie, za które uczniowie z Kętrzyna zdobyli uznanie Jury i dodatkowe punkty, polegało na napisaniu „lepieja”. Jest to krótki, jednozdaniowy wierszyk składający się z dwóch wersów – forma wymyślona i spopularyzowana przez Wisławę Szymborską. Pierwszy wers zaczyna się słowem „Lepiej”, a drugi „niż” lub „niźli”. Każda z obu linijek utowru powinna zawierać 8 sylab.

Stworzony przez „Zespół teatralny PaniKa” wierszyk brzmiał: „Lepiej wsadzić nos w imadło, niż zmarnować dobre jadło” i został przez Jury nagrodzony III miejscem spośród aż 285 zgłoszonych „lepieji”! Autorzy wykazali się w swoim wierszu poczuciem humoru i pokazali, że do poważnego tematu jakim jest niemarnowanie żywności, można podejść w sposób lekki i zabawny. Urzekli tym Jury i zapewnili sobie aż 1000 dodatkowych punktów.

Wszyscy dumni mieszkańcy Kętrzyna i powiatu kętrzyńskiego, którzy chcieliby wesprzeć „Zespół teatralny PaniKa” w drodze po ogólnopolskie laury, mogą zagłosować na ich film konkursowy na stronie: www.tescodlaszkol.pl/49220.

Głosowanie trwa do 19.12.2013!