IMG_4567 (Kopiowanie)
W piątek 20 grudnia w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej „Kartki świąteczne, tradycyjne i nowoczesne ozdoby choinkowe, choinki i szopki, wypieki świąteczne.” Na konkurs wpłynęły prace min. z Kętrzyna, Olsztyna, Nakomiad, Reszla, Lublina, Ciechanowa, Mrągowa, Wrocławia, razem ok. 200 autorów i ok. 250 prac. Podczas otwarcia wręczono nagrody dla autorów najlepszych prac. Wystawę można oglądać w galerii KCK do 7 stycznia

Wojciech Caruk
Fot. Wojciech Caruk

Komisja po obejrzeniu wszystkich prac przyznała Nagrodę Dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Kultury, wyróżnienia, nagrody za I, II, III miejsce w każdej kategorii wiekowej.

WYRÓZNIENIA W KATEGORII PRAC ZBIOROWYCH OTRZYMUJĄ:

1. Klasa I „A” Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kętrzynie;
2. Grupa „Biedronki” Miejskie Przedszkole i Żłobek Integracyjny „Malinka” w Kętrzynie
3. Grupa „Smerfy” Miejskie Przedszkole i Żłobek Integracyjny „Malinka” w Kętrzynie
4. Grupa „Stokrotki” Przedszkole Niepubliczne „Kluczyk”
5. MDK – Krzyki – Wrocław „Kartki Świąteczne”

III MIEJSCE:
• Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Kętrzynie

II MIEJSCE:
• Klasa III „B” Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kętrzynie

I MIEJSCE:
• Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII WIEKOWEJ DZIECI DO 6 LAT OTRZYMUJĄ:
1. Wiktoria Jasowicz – Kętrzyn – „Choinka świąteczna”
2. Marcelina Filipczyk – Reszel –

III MIEJSCE:
• Dymańska Daria – Kętrzyn – „Anioł z butelki”

II MIEJSCE:
• Eryk Ładosz – Kętrzyn – „Kartka Świąteczna”

I MIEJSCE:
• Igor Frankowski – Kętrzyn – „Szopka Świąteczna”
• Kacper Wołosowski – Kętrzyn – „Szopka Świateczna”

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII WIEKOWEJ DZIECI 7 – 9 LAT OTRZYMUJĄ:
1. Hania Lender – Kętrzyn – „Choinka Świąteczna”
2. Filip Labelski – Kętrzyn – „dekoracja Świąteczna – Mikołaj”
3. Sandra Powaga – Kętrzyn – „Karta Świąteczna”
4. Ania Żółkowska – Kętrzyn – „Karta Świąteczna”

III MIEJSCE:
• Kornelia Kułak – Kętrzyn – „Kartka Świąteczna”

II MIEJSCE:
• Laura Roguszko – Kętrzyn – „Anioł”

I MIEJSCE:
• Jakub Sieńko – Kętrzyn – „Papierowy bałwan”

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII WIEKOWEJ DZIECI 10 – 15 LAT OTRZYMUJĄ:
1. Julia Deryło – Nakomiady
2. Magdalena Całuch – Kętrzyn – „Wyszywana kartka Świąteczna”
3. Weronika Ławrynowicz – Kętrzyn
4. Kamila Sosnowska – Nakomiady – „Choinka”
5. Joanna Kalbarczyk” – Nakomiady – „Choinka”

III MIEJSCE:
• Dominika Graczyk – Kętrzyn „Całość prac Świątecznych”
• Wiktoria Wiśniewska – Nakomiady – „Dekoracja Świąteczna”

II MIEJSCE:
• Katarzyna Siok – Nakomiady – „Anioł świąteczny, Mikołaj, Renifer”

I MIEJSCE:
• Eliza Wiśniewska – Nakomiady – „Anioł Świąteczny”

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII WIEKOWEJ 16 LAT I WIĘCEJ OTRZYMUJĄ:
1. Bożena Bursztynowicz – Mrągowo – „Zestaw prac świątecznych”

III MIEJSCE:
• Krystyna Kuczyńska – Nowa Sól
• Halina Borowska – Mrągowo – „Kartki Świąteczne”

II MIEJSCE:
• Anna Wałukanis – Olsztyn – „Wypieki piernikowe, bombki”

I MIEJSCE:
• Maria Rózańska – Kętrzyn – „Bombki, aniołki”