IMG_3220Udany występ kętrzyńskie pary

Już po raz dwunasty parkiet kętrzyńskiej Hali MOSiR zawirował w rytmie tańców towarzyskich. Okazją był Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn, który odbył się 7 grudnia.

Wojciech Caruk

W ramach turnieju przeprowadzono również Grand Prix Polski Dorosłych oraz Mistrzostwa Okręgu Warmińsko Mazurskiego. W imprezie wystartowało ponad 150 par w różnych kategoriach wiekowych, prezentując na parkiecie tańce zarówno standardowe, jak i latyno – amerykańskie.

– Przyjechało wiele czołowych par Polski – mówi Krzysztof Dąbkowski, sędzia turnieju. – Ta impreza już na stałe wpisała się w kalendarz tanecznych wydarzeń w kraju dlatego też biorą w niej udział najlepsi tancerze.

Również w opinii zastępcy Burmistrza Kętrzyna ta impreza jest istotnym wydarzeniem dla naszego miasta.

– Wszyscy na nią co roku czekamy – mówi Andrzej Degórski. – Zaczyna się zima, zaczyna się turniej tańca. Impreza wpasowała się w harmonogram wydarzeń artystycznych i sportowych już chyba na stałe. Jest bardzo widowiskowa, a pełne trybuny świadczą o dobrym odbiorze mieszkańców naszego miasta.

W przerwach pomiędzy konkursowymi zmaganiami na parkiecie mogliśmy zobaczyć formację tańca hip hop Dzika Banda z Kętrzyńskiego Centrum Kultury i rolkarzy z Gimnazjum Nr 2 w Kętrzynie. Podczas wieczornej gali poza konkursem zaprezentowali się mistrzowie Polski w tańcach standardowych, formacja Jantar z Elbląga. W Mistrzostwach Okręgu Warmińsko Mazurskiego oraz w OTT o puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn para z Kętrzyna Łukasz Gacioch i Martyna Łachmańska w kat. pow. 15 B w stylu standardowym zajęła 5 miejsce. Jest to dobra lokata ze względu na tak wysoki poziom imprezy.

– Dwunasty turniej uważam za udany. Dziękuję wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji imprezy, gdyż bez nich nie udałoby się tego dokonać. Nieoceniona była życzliwość Damiana Nietrzeba, dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Kultury, który udzielił mi wielkiego wsparcia. Każdego roku podnosimy poziom imprezy właśnie dzięki pomocy innych osób – mówi Agnieszka Bierżyńska, Prezes KKTS „Kormoran”.

Fot. Wojciech Caruk – zwycięzcy Grand Prix Polski Dorosłych.