WOSP
NASZ PATRONAT:
XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zagrają na rzecz dzieci i seniorów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Kętrzynie. Lokalny Sztab już w tej chwili intensywnie pracuje nad organizacją zbiórki pieniężnej i finałowego koncertu.

Wojciech Caruk

Celem najbliższej zbiórki jest zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Impreza odbędzie się 12 stycznia w kętrzyńskiej Hali MOSiR. Organizatorzy pracują obecnie nad programem, do którego jeszcze każdy chętny może się dołączyć. Jedną z potwierdzonych informacji jest koncert hard rockowej grupy Dr Watt, która po latach powróciła z wielkim hukiem na muzyczną scenę. Dla wielbicieli bujających klimatów reggae zagra Ukryta Strona Miasta natomiast w poetycko – liryczny klimat widownię wprowadzi Marlena Szypulska. Jak co roku w imprezę włącza się ekipa Sztabowozu ze swoimi pojazdami wojskowymi. Niewątpliwą atrakcją będą również kucyki z kętrzyńskiego Stada Ogierów oraz pokaz sztuk walki Kętrzyńskiego Klubu Aikido.- Oprócz wymienionych już atrakcji nie zbraknie też innych ciekawostek, o których będziemy nabieżąco informować – zapowiadają Organizatorzy. – Szukamy cały czas chętnych do wsparcia naszej akcji m.in. muzyków, artystów, sponsorów. Imprezę można wesprzeć nie tylko finansowo, ale też przekazując rzeczy na licytację czy fundując ciepły posiłek i napoje wolontariuszom.

Wolontariusze chętni do kwestowania mogą składać pisemne zgłoszenia w kętrzyńskim zamku do 20 grudnia. Zgłoszenie powinno zawierać oprócz podpisanego zdjęcia na jednej kartce dane personalne osoby kwestującej: imię i nazwisko, adres, pesel, telefon, adres szkoły, zgodę rodziców, telefon do opiekuna oraz imiona i nazwiska osób towarzyszących wraz z telefonami.

Kętrzyński Finał jest inicjatywą młodzieży, którą organizacyjnie wspiera Miasto Kętrzyn, m.in. Kętrzyńskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W skład Sztabu aktualnej akcji weszli Aneta Janczuk, Janusz Mazurkiewicz, Bronisław Goździewski oraz Szef Sztabu – Wojciech Caruk.

Organizację finału można wesprzeć finansowo dokonując wpłaty na konto Kętrzyńskiego Centrum Kultury 07 1240 5774 1111 0000 5724 7263 z dopiskiem „WOŚP”.

Informacje o działaniach kętrzyńskiego Sztabu można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/wospketrzyn lub pod nr tel. 693 049 325.