t_loetzen_bahnhof_968 Zbieramy fotografie dworca

Miejsce, w którym wszystko się zaczyna lub wszystko się kończy. Ktoś przyjeżdża by zostać na stałe, a ktoś na stałe wyjeżdża. Ktoś zatrzymuje się przejazdem, a ktoś obserwuje życie mieszkańców zza okna pociągu. Od dworca zaczyna się historia miasta i ludzi.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców obecnych oraz tych, którzy wyjechali lub gościli w Kętrzynie – do wspólnej akcji pt.: „Stacja Kętrzyn”. W przedsięwzięciu może wziąć udział każdy. Szczególnie zapraszamy osoby, które posiadają w swoich zbiorach zdjęcia z kętrzyńskim dworcem w tle. Wkrótce dworzec zostanie poddany renowacji, a my chcielibyśmy przybliżyć jego historię poprzez historię ludzi. Fotografie z każdej dekady – lata przedwojenne, powojenne, czasy komunizmu i przeobrażeń, po dziś. Zdjęcia pradziadków, dziadków, rodziców, wasze. Kadry rodzinne, czy artystyczne, pociągów, torów, budynków dworca – wszystkie dotyczące dworca w Kętrzynie. Planujemy ich pokaz, a być może pomysł ewoluuje wraz z zakończeniem prac remontowych…

Odwiedźcie strychy i schowki, wyjmijcie dawno nie widziane pudła, przejrzyjcie uważniej albumy ze zdjęciami dziadków, czy rodziców i podzielcie się tymi fotografiami z nami. Chcemy nimi opowiedzieć historię Kętrzyna.

Fotografie można przesyłać meilem na adres: kristof113@gmail.com lub przynieść osobiście do redakcji pl. Piłsudskiego 10/1, Informacja Turystyczna.

Marta Cierluk