confusion project 2Muzyczne inhalacje to impreza, którą w Olsztynie wymyśliło trzech przyjaciół, zarazem wielkich miłośników jazzu: Ryszard Ustyjańczuk, Leszek Wieczorek oraz Bogdan Kobyliński.

W październiku Kętrzyn gościł już „Muzyczne Inhalacje” – grupę Miąższ. Wówczas gospodarzem imprezy było Kętrzyńskie Centrum Kultury. Od nowego roku jednak cykl zagości w City Clubie z inicjatywy Promocji „Kultury Troche…” (inicjator koncertu Miąższu w KCK). Pierwszy koncert odbędzie się już 11 stycznia, a naszym pierwszym gościem będzie trójmiejskie Confusion Project Trio.

Zespół powstał na początku 2013 roku, a jego ambicją jest ukazanie muzyki jazz-fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie. Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project Trio składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk (od muzyki poważnej przez dixieland i swing po muzykę latynoską, rockową czy drum’n’bass) oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorystycznością, a subtelnością i intymnością.

Trio ma na swoim koncie wyróżnienie na School&Jazz Festival 2013, a także III miejsce oraz nagrodę indywidualną dla Michała Ciesielskiego na IX Europejskich Integracjach Muzycznych.

Marek Szymański

Uwaga wejściówki: dwie pierwsze osoby, które pojawią się w redakcji w najnowszym numerem gazety Nasze Miasto Kętrzyn.pl otrzymają dwuosobowe wejściówki na koncert.

Termin: 11 stycznia (sobota), godz. 19.
Miejsce: City Club, ul. Lanca 2
Wstęp: 15 zł