bubliczkiCzy chcecie państwo przeżyć karnawał rodem z filmów Kusturicy? Już 1 lutego będzie okazja – City Club będzie bowiem gospodarzem jedynego w swoim rodzaju wydarzenia – „Kotła bałkańskiego”, na którym zaprezentują się dwa mocno energetyczne zespoły: Tygiel Folk Banda oraz Bubliczki.

Swoistą bitwą zespołów można będzie nazwać to, co przygotowali dla mieszkańców Kętrzyna organizatorzy „Kotła”. Tygiel Folk Banda swoją muzykę określają mianem Masurian Troche Balkan. Grupa istnieje od 2008 roku w Ełku, ma na swoim koncie jedną płytę. Ich koncerty przepełnione są wigorem i żywiołem. Myliłby się jednak ten, kto uważa Tygiel za grupę rockową – muzycy bazują na takich instrumentach jak skrzypce, akordeon, gitara, tuby i instrumenty perkusyjne.

Drugim zespołem grającym w „Kotle” będą Bubliczki. Grupa wykonuje muzykę, którą najprościej można określić jako „Bałkany po kaszubsku”. Ma na koncie dwie płyty: „Opaa!” (2010) i „Trubalkan” (2013), a także wiele koncertów na terenie całego kraju. Bubliczki pokazały się z dobrej strony podczas jednej z edycji programu “Must be the music”, docierając aż do finału.

Wieczór zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ muzyka bałkańska okraszona będzie kilkoma niespodziankami. Dwie z nich możemy już teraz zdradzić: każdy z uczestników w cenie biletu ma zagwarantowaną miskę strawy odpowiednio po bałkańsku przyrządzonej i zabawę do białego rana. Po koncercie „kocioł” będzie kontynuowany po bałkańsku, o co zadba o to DJ Tonny’k.
Marek Szymański

Miejsce: City Club, ul. Lanca 3
Termin: 1 luty (sobota), godz. 20:30, (wejście od 20.)
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu”)

Jest jeszcze jeden bilet do odebrania w redakcji gazety.