wo+ŤpGramy dla wspólnego dobra dzieci i seniorów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Kętrzynie. Tym razem 12 stycznia w Hali MOSiR artyści z naszego miasta i okolic wesprą cel Fundacji. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na zakup sprzętu specjalistycznego dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów.

Wojciech Caruk

Wprawdzie jest to XXII Finał jednak w powiecie kętrzyńskim Orkiestra zagra już po raz dziewiętnasty. Na ulice Kętrzyna Srokowa, Reszla i Barcian wyjdzie tego dnia łącznie ok. 300 wolontariuszy z puszkami, którzy będą kwestować na wskazany przez Fundację WOŚP cel. W każdej grupie kwestującej będzie osoba odpowiedzialna za puszkę. Taki wolontariusz musi posiadać również identyfikator ze zdjęciem oraz numerem, który musi być zgodny z numerem puszki. Wolontariuszy będzie można spotkać w godz. 6.30 – 16. Później zbiórka będzie odbywać się już tylko na terenie imprezy finałowej w Hali MOSiR.

– Ci którzy zgłosili się do kwestowania, puszki i identyfikatory mogą odbierać 12 stycznia od godz. 6 do 11 w kawiarni „Maleńka”. Później w godz. 12.-14. będą one do odebrania na Hali MOSiR – informują Organizatorzy.

Atrakcji nie zabraknie też podczas samej imprezy finałowej, która wystartuje o godz. 12. i potrwa do późnych godzin wieczornych. Tegoroczny program został praktycznie w całości oparty o artystów i sportowców z Kętrzyna i okolic. Nie zabraknie programów artystycznych przygotowanych przez kętrzyńskie szkoły, jak i różnorodnych koncertów. Na scenie będzie można usłyszeć muzykę każdego gatunku od akustycznej, przez disco, hip hop, szanty, reggae aż po heavy metalowe brzmienia. Wystąpią m.in. Dr Watt, Ukryta Strona Miasta, Perła i Repy, Magness, Marlena Szypulska, Aleksanda Jeznach. Gościnnie wystąpi rockowa grupa T- Box z Giżycka, tym razem ze swoim bardziej akustycznym obliczem. Warto dodać, że wokalistką grupy jest znana z poprzedniej edycji programu The Voice Of Poland Joanna Zubkowicz.

Jednak jak zapewniają Organizatorzy, na imprezę warto przyjść nie tylko dla muzyki.

– Będzie to okazja aby zobaczyć w akcji rollkarzy, tancerzy breakdance i hip hop dance czy pokazu Aikido – dodają młodzi wolontariusze organizujący Finał. – Za wkład do puszki będzie można pojeździć na kucykach z Kętrzyńskiego Stada Ogierów, przejechać się pojazdem pancernym Sztabowozu czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy starych i nowych motocyklach Kętrzyńskiego Klubu Motocyklowego „Rast”.

Istotnym elementem programu jest licytacja fantów przekazanych na ten cel przez ofiarodawców. Tradycyjnie już licytowane będą gadżety WOŚP, jak i inne ciekawe rzeczy m.in. prace wykonane przez osadzonych w Zakładzie Karnym Dubliny, a wśród nich wykonany z ponad 30 tys. elementów bałwanek. Na licytacji będzie można zakupić również karnet „Wyjątkowy garnitur” ufundowany przez firmę Moda Męska Kędzierski, dzięki któremu nabywca ma możliwość wybrania materiału, podszewki i dodatków według własnego uznania, jak również spersonalizowanie elementów i kolorów wykończenia

– W tym zalewie atrakcji pamiętajmy jednak o sednie naszego działania. Jest nim chęć pomocy potrzebującym i ten cel jednoczy nas tego dnia. Dlatego zachęcamy nie tylko do obecności na imprezie, ale przede wszystkim do finansowego udziału w kweście. Pracujemy w ten sposób dla naszego wspólnego dobra – mówią wolontariusze.

12.00 – rozpoczęcie koncertu
12.10 – program artystyczny Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kętrzynie
12.35 – program artystyczny Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kętrzynie
13.00 – program artystyczny Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie
13.20 – program artystyczny Szkoły Muzycznej I-ego stopnia w Kętrzynie
13.50 – program Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie
14.15 – program artystyczny Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kętrzynie
14.30 – występ wokalny Aleksandry Jeznach
14.45 – recital akustyczny MARLENY SZYPULSKIEJ
15.05 – występ muzyczny Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II
15.20 – występ wokalny Aleksandry Jeznach
15.35 – pokaz rolkarzy
15.50 – koncert zespołu MAGNESS (disco)
16.30 – LICYTACJA
17.50 – pokaz aikido
18.00 – koncert zespołu Perła i Repy
18.40 – pokaz aikido
18.50 – koncert akustyczny zespołu T-BOX z Giżycka (rock)
19.20 – pokaz breakdance
19.35 – koncert hiphop Lejek i CeZetA
19.55 – pokaz breakdance
20.10 – koncert zespołu DR WATT (hard rock)