IMG_5161Radni dostali większą przestrzeń do pracy

Po 16 latach przerwy władze miejskie powróciły do swojej dawnej siedziby. Zabytkowy Ratusz przy Pl. Piłsudskiego ponownie pełni swoją pierwotną rolę. Rada Miasta oraz Burmistrz rozpoczęli urzędowanie w nowym miejscu.

Wojciech Caruk

Uroczyste otwarcie nowej sali posiedzeń odbyło się 30 grudnia. Inauguracji dokonał Burmistrz Miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman opowiadając na wstępie o historii budynku, który w ostatnich latach przeszedł kompleksowy remont.

– Warto było podjąć ten trud bo ten obiekt na to zasługiwał. Mam nadzieję, że będzie on służył mieszkańcom i różnym instytucjom. Tutaj będziemy mogli w uroczystych warunkach spotkać się z przedstawicielami miast partnerskich, politykami czy wykładowcami różnych ciekawych prelekcji – mówi Krzysztof Hećman, Burmistrz Miasta Kętrzyn.

Po wspólnej modlitwie przedstawiciele kętrzyńskiego duchowieństwa z ks. Zygmuntem Klimczukiem na czele dokonali poświęcenia nowo otwartej sali sesyjnej. Proboszcz parafii św. Katarzyny przypomniał również o istocie relacji pomiędzy urzędnikami, a petentami oraz o odpowiedzialności społecznej, jaka jest udziałem władz samorządowych.
Radni nie kryli zadowolenia z przeprowadzki.

– W wielu miastach naszego kraju Rady pracują właśnie w takich miejscach. Dla nas jest to też motywacja, aby w tak odświętnych pomieszczeniach podejmować mądre i przemyślane decyzje. Na naszą pracę nie ma to większego wpływu, ale może być to jakieś udogodnienie dla samych mieszkańców Kętrzyna – mówi Bronisław Goździewski, radny miejski.

Podobnego zdania jest również burmistrz Krzysztof Hećman, Burmistrz Miasta Kętrzyn.

– Zmian w samej pracy raczej nowe miejsce nie wprowadza. Może zwiększy to jedynie sam komfort i pozwoli na odrobinę spokoju. Radni mają tutaj większą przestrzeń do swoich posiedzeń. Nowe miejsce daje również większą możliwość w kwestii organizacji spotkań, konferencji, prelekcji. Rada powinna funkcjonować w Ratuszu, tak jest w większości miast – dodaje.

Budynek Ratusza to nie tylko siedziba Burmistrza i Rady Miejskiej. Na parterze znajduje się Urząd Stanu Cywilnego oraz Wydział Ewidencji Ludności. Natomiast na II piętrze funkcjonują instytucje będące częścią programów realizowanych z unijnych funduszy.

Sprawy urzędowe związane z poszczególnymi wydziałami Urzędu Miasta dalej będą realizowane w siedzibie przy ul. Wojska Polskiego 11.

Jak się okazuje przeprowadzka Rady Miejskiej i Burmistrza do Ratusza to nie jedyna zmiana w urzędzie.

– Kolejnym naszym krokiem, z którym wiążę nadzieję, to program e-urząd, dzięki któremu będziemy też mogli być może już w połowie przyszłego roku obsługiwać naszych interesantów internetowo – stwierdza Krzysztof Hećman.

Uprzejmie informuję, że od dnia 13 stycznia 2014 r. dyżury członków Komisji Mieszkaniowej Rady Miejskiej w Kętrzynie będą odbywały się w Ratuszu Miejskim przy Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1 (I piętro) w godzinach 15.-16. w następujących terminach:

13, 27 styczeń 2014 r.
10, 24 luty 2014 r.
10, 24 marzec 2014 r.
7, 28 kwiecień 2014 r.
5, 26 maj 2014 r.
9, 30 czerwiec 2014 r.
7 lipiec 2014 r.
25 sierpień 2014 r.
8, 29 wrzesień 2014r.
6, 27 październik 2014r.
10, 24 listopad 2014 r.
1, 15 grudzień 2014 r.

Komisja Mieszkaniowa została powołana uchwałą Rady Miejskiej w Kętrzynie do kontroli społecznej poprzez opiniowanie sposobu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Kętrzyn. Wszelkie informacje dotyczące najmu lokali komunalnych można uzyskać w Urzędzie Miasta w Kętrzynie p. 302, tel. 89 752 05 94.
Wniosek o najem lokalu mieszkalnego można też pobrać ze strony internetowej: http://bip.warmia.mazury.pl/ketrzyn_gmina_miejska/procedury/11/wydzial/5/