stand - up
City Club wspólnie z Promocją “Kultury Troche…” idą za ciosem. Tym razem absolutna premiera – Stand-Up! Po styczniowym heavymetalowym szaleństwie przy muzyce zespołów Dr Watt i Hiroshima oraz jazzowym klimacie Muzycznych Inhalacji będzie to już trzecia impreza kulturalna w lokalu przy ul. Lanca 3 w Kętrzynie.

Stand-Up to forma kabaretu, wymyślona i od lat nieustannie kochana w Stanach Zjednoczonych. W Polsce dopiero raczkuje, jednak tacy wykonawcy jak Abelard Giza, Kasia Piasecka, Kacper Ruciński czy Paweł Reszela zjednują sobie tysiące wielbicieli praktycznie na żywo komentując wydarzenia polityczne, sportowe czy ogólnospołeczne. Niejednokrotnie przekraczają przy tym granice tzw. przyzwoitości, co jednych bawi do łez, innych zaś bulwersuje.

W Kętrzynie pojawią się trzej adepci tej sztuki. Paweł Reszela jest jednym z prekursorów klasycznego Stand-Up w naszym kraju. Jest komikiem, ale też aktorem. Jego zaletą jest dobry kontakt z publicznością oraz energia, którą przekazuje widzom. Widzowie sprzed ekranów telewizyjnych mogli go poznać w produkcjach “HBO Stand-Up Comedy Club” oraz polsatowskim “Stand-Up. Zabij mnie śmiechem”.

„Gwiazdką wieczoru” może się okazać Tomek Nowaczyk z kabaretu Czesuaf, doskonale znany z licznych programów kabaretowych. Nie wszyscy wiedzą, że Tomek jest też autorem bajek dla najmłodszych. Jako stand-upper tworzy jednak raczej nie dla dzieci.

Piotrek Bierżyński w Kętrzynie znany jest też jako “Piecia”, bo tu się urodził i wychowywał. Jest jednym z wielu kętrzyniaków, których zna cała Polska. Był członkiem Kabaretu Snobów i Kabaretu Trzech, a od pewnego czasu jego pasją jest także Stand-Up.

Marek Szymański

Uwaga wejściówki: dwie pierwsze osoby, które pojawią się w redakcji z najnowszym numerem gazety Nasze Miasto Kętrzyn.pl otrzymają wejściówki na Stad-up.

Termin: 24 stycznia (piątek), godz. 20.
Miejsce: City Club, ul. Lanca 3
Bilety: 10 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (przed występem)