IMG_6223 Styczeń upływa w Kętrzynie pod znakiem interesujących wystaw. Warto dodać, że są to ekspozycje promujące naszych, lokalnych artystów. To ich prace można podziwiać w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wojciech Caruk

W piątek 10 stycznia w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Tu pracuję”. Była to pierwsza publiczna prezentacja dokonań fotografów zrzeszonych w działającym od kilku miesięcy w Kętrzynie Mazurskim Towarzystwie Fotograficznym „KONTRAST”. Artyści w swoich kadrach przedstawili osiem różnych firm i profesji z okolic Kętrzyna, Korsz i Srokowa. Wystawę można oglądać do 10 lutego w galerii KCK.

Kolejny ciekawy wernisaż odbył się 16 stycznia w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w kętrzyńskiej Loży. Swoje prace zaprezentowali tam uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ekspozycję zatytułowaną „Wiosna zimą w naszych sercach” przygotowało łącznie 35 osób. Można tam podziwiać prace wykonane różnorodnymi technikami m.in.: haft artystyczny , ceramika, rzeźba, metaloplastyka połączona ze szkłem artystycznym oraz wiele innych środków artystycznej ekspresji. Wystawa będzie otwarta do 19 lutego.