P103049716 stycznia 2014 r. (czwartek) o godz. 17. Filia Nr 2 MBP (loża) zaprasza na wernisaż prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Dlaczego warto odwiedzić wystawę prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej? Są to wyjątkowi ludzie i wyjątkowe dzieła. Każdy człowiek widzi świat inaczej, przez pryzmat swoich doświadczeń życiowych , swojego otoczenia , rodziny, pracy. A ci artyści dodatkowo przez pryzmat swojej niepełnosprawności.

Jest to zupełnie inne patrzenie na rzeczywistość. Relacje z innymi ludźmi to dla nich zawsze relacje na poziomie serca, uczuć. Warto przyjść i choćby przez chwilę poczuć radość i emocje tworzenia, chwile pełne emocji przebywając wśród tych wyjątkowych twórców i ich prac.

Na wystawie zorganizowanej przez Bibliotekę Miejską w budynku Loży można będzie zapoznać się z twórczością 35 uczestników WTZ w Kętrzynie. Różnorodność technik twórczych jest podyktowana różnymi możliwościami wykonawców. Zajdą się tam obrazy wykonane różnymi technikami, haft artystyczny , ceramika, rzeźba, metaloplastyka połączona ze szkłem artystycznym oraz wiele innych środków wyrazu.